REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 

Autor: | |
 

Telix.pl - TELEFONY, TELEKOMUNIKACJA, BAZA TELEFONÓW, DOWNLOAD, PDA, Testy, DZWONKI, Taryfy, GSM, SMS


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | Wykop Sledzik Google drukuj Poleć
Komentarze: 38 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

antoskaantoska
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1
Zarejestrowany:
2011-08-03 10:46:08
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.08.03 11:10 Odpowiedz
Sieci komórkowe jaja sobie z nas robią Te wszystkie konkursy to naciąganie ludzi na kasę i nic więcej. Ciesze się, że weszły w życie przepisy o pozwach grupowych. Ostatnio dużo czytałam dużo o pozwach grupowych: http://www.epozwygrupowe.pl/ " target=_blank> http://www.epozwygrupowe.pl/ - uważam, że warto walczyć o swoje prawa!
AnonimTusia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.03.01 23:31 Odpowiedz
Słuchajcie zerknijcie na wasze umowy czy macie pozaznaczane że udostępniacie swoje dane osobowe na cele marketingowe i w celach przedstawiania ofert przez ere. Ja miałam zaznaczone na umowie że nie wyrażam zgody a mimo wszytsko era dała firmie Mobilformats moje dany by zadzwonili do mnie z ową loterią i tu jest podstawa do reklamacji a era nie ma możliwości się z tego wyłgać.

 

____________________

Anonimemi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.03.01 12:44 Odpowiedz
Bardzo dobrze czas najwyższy ukarać oszustów, żeby nie oszukiwali i naciągali kłamstwem ludzi. Przecież to jawne oszustwo i cwaniactwo pisać że sms kosztuje 2 lub 4 zł, a potem przychodzą rachunki, z których wynika, że sms kosztuje ponad 30 zł z vat. Mało tego uruchamia się system automatycznego naliczenia i wysyłania sms czy tego chcesz czy nie. Nikt nie informuje w smsie, że tak będzie, i że jest jakiś regulamin, a po drugie jest to nękanie smsami. Z góry dziękuję i che brać udział w takim zbiorowym procesie, żeby wreszcie sprawiedliwości stała się zadość. [email] [/email]
AnonimD.K.
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.02.16 20:05 Odpowiedz
niektórzy tacy jak np: Poll jeszcze bardziej utwierdzają takie firmy jak ERA o ich słuszności. Patrzę że jeszcze dobrze go życie w tyłek nie kopnęło. Przecież jak można mówić o bezmyślności abonentów przecież to nie jest kilka czy kilkadziesiąt osób, tych osób jest tysiące więc musi być coś na rzeczy.
AnonimHubi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.02.17 04:27
http://www.youtube.com/watch?v=pv4WBaKftJk widzial ktos to? Myslicie ze fake? Z jednej strony to loteria wiec im ufac nie mozna, ale z drugiej strony zbyt prawdziwie to wyglada. Nie wierze ze mozna az tak udawac jak ta kobieta.
Anonimten
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.02.07 12:03 Odpowiedz
- Kiedy zobaczyłem rachunek, oniemiałem - mówi Zbigniew Mużdżak, łodzianin, który nie wiedział, że bierze udział w loterii SMS-owej Ery. Przez miesiąc odbierał płatne wiadomości. I podobnie jak tysiące innych, teraz musi słono płacić. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9062745,SMS_owe_wyludzanie_pieniedzy__Nie_gral__ale_zaplacil.html?v=1&obxx=9062745#opinions
Anonimvenus
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.02.08 14:39
w loterii pusty sms na przyklad w kazdym smsie podana jest cena smsa wiec jesli sie nie chce mozna w kazdym momencie zaprzestac brania w niej udzialu. Pok-na pewno Cie nie oszukaja, spojrz na stronie loterii ile osob wygrywa!
Anonimpok
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.02.07 01:57 Odpowiedz
Powie ktos w ktore loterie warto grac? Ja od jakiegos czasu gram troche w tego pustego smsa. Dobrze by bylo dodac cos jeszcze do tego- byle by mnie nie oszukali!
Anonimvopener
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.28 04:20 Odpowiedz
Ta bo w tym przypadku z tego co sie orientuje podstawa jest regulamin. Jak zwykle polak madry po szkodzie. Na poprawienie humoru odsylam do bloga prowadzonego przez takiego uzaleznionego hazardzisty http://szybkiekciuki.info
Anonimjoszi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.26 10:22 Odpowiedz
No wlasnie ale widocznie te pretensje po czesci wynikaja z nieiwedzy, bo ludzie biora udzial w loterii i nawet nie zobacza ile kosztuje sms a po drugie nie czytaja regulaminów loterii. Ja tez kiedys gralam w pustego smsa ale uprzednio zapoznalam sie ze wszystkimi zasadami.
AnonimMaron
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.27 16:49
Teraz w smsie jest info że regulamin znajduje się na stronie. Wiem bo wczoraj sprawdziłem. Gram w pustego sms i faktycznie nie zwacałem na to wcześniej uwagi. Racja że na regulaminy trzeba zwracać uwagę.
AnonimUndo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.25 21:04 Odpowiedz
Kłopot jest w tym, że cześć ludzi, którzy czują się poszkodowanie przez loterie różnego rodzaju i maści, to faktycznie zgadza się, wciśnie, wyśle sms, ale już nie przeczyta ile to kosztuje, chociaż pisze jak byk.
AnonimDawid
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.25 13:27 Odpowiedz
Ja tam gram i jakoś nie mam wielkich pretensji do nikogo bo po prostu wiem w co gram i nie mam z tym jakiegoś wielkiego problemu. Myślę że trzeba do takich zabawa jak pusty sms podchodzić z dystansem i jak chce to gram jak nie to nie.
AnonimJaro
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.24 20:15 Odpowiedz
Chłopaki, napierdlalajcie jak tylko możecie, inne sieci was wspierają!
Anonimmex
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.24 19:38 Odpowiedz
Macie za dużo pieniędzy wysyłając sms na pierdoły , więc era chciała to naprawić żebyście nie mieli nadmiaru. Selekcja naturalna ;p
AnonimTasia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.24 12:59 Odpowiedz
Moim zdaniem taki pozew nic nie da. oteria pusty sms posiada wszelkie pozwolenia i ktoś ją dopuścił do obrotu. Po drugie ma tez regulamin więc nie ma tak że ktos tutaj oszukuje albo ściemnia. Po prostu ludzie czasem są leniwi i czegoś nie przeczytają.
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.24 13:25
Nie masz racji, to ewidentne oszustwo, stary numer z głównym hasłem-wabikiem a prawda ukryta w regulaminie małymi literkami i boleśnie odczuwalna dopiero przy rachunku. Na szczęście w cywilizowanym świecie prawo zdecydowanie broni klienta w takich przypadkach. Przykład? Prosię uprzejme: cotygodniowe promocyjne ceny w supermarketach, np. w LIDL. Personel niekiedy jeszcze w przeddzień wieczorem wiesza czerwone kartki z cenami wielką czcioną w promocji, a termin obowiązywania zakodowany na dole kartki małą czcionką. Kiedyś w Niemczech widząc te ceny nabrałem cły wózek zakupów i po zapłaceniu w kasie po normalnych cenach zareklamowałem. Zwrócono mi całą nadpłatę bez szemrania, jeszcze się tłumaczyli, dlaczego doszło do pomyłki, pokazując na terminy 'mikropismem'. W polskim LIDL-u zrobiłem raz podobnie. Najpierw noie chcieli słuchać, dowodząc, żem gapa nie widzący napisków z terminem promocji. Zacząłem ostentacyjnie dzwonić pod podany nr ich infolinii LIDL-a, to mi wszystko 'storno'-wali, odebrali cały towar, zwrócili zapłatę, odgrażając złośckią, że 'drugim razem mam uważać, bo nie zwrócą'. Dziki kraj, prostackie traktowanie klienta wg prawa buszu, gdzie do cywilizacji...
PollPoll
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1907
Zarejestrowany:
2010-08-18 19:20:42
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.24 14:27
Dorośli zadawałby się ludzie a wierzą w świętego mikołaja i biorą udział w takich loteriach. Przykro, że prawo musi nieudacznikom życiowym aż tak pomagać.
Anonimtadek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.24 11:02 Odpowiedz
era zrobiła ten numer na dowidzenia, bo właśnie kupiły ją niemcy. po co? kto zgadnie dostanie milion .
AnonimRamirez
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.24 19:59
Era jest od 5 lat niemiecka. Od 5 lat to państwowa niemiecka firma
AnonimMunde
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.23 22:36 Odpowiedz
@ferdar no właśnie w tej loterii z jednej strony wszystko było czytelnie zaznaczone w reklamach za co i ile się płaci, co jest dziwne w przystępowaniu do tego konkursu. W materiałach jest jasno napisane, że trzeba wysłać sms, więc na bilingach powinno to być.
ferdarferdar
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 2102
Zarejestrowany:
2009-04-06 19:08:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.23 19:49 Odpowiedz
I dla tego ja nie biorę udziału w żadnych konkursach sms'owych bo nie mam zamiaru płacić jeśli coś zle doczytam.
Anonimtit
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.23 19:20 Odpowiedz
A ja mam pytanie do administratora czy mogłby zamienić układ postów bo czytanie od dołu do góry jest bardzo niewygodne
AnonimMunde
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.23 18:35 Odpowiedz
Kłopot jest w tym, że w reklamie tej loterii jest jasno zaznaczone, ile ona kosztuje - tzn. te 4 zł dziennie. Więcej, w każdym smsie pisało, żeby zakończyć tę całą zabawę trzeba wysłać smsa STOP. Wychodzi na to, że ludzie faktycznie nie umieją czytać ze zrozumieniem, skoro nie zablokowali po pierwszym smsie tej tyrady, tylko czekali do końca miesiąca. I ja tego nie rozumiem, ba, nawet UOKiK zaznaczył w piśnmie odnośnie tej loterii wklaśnie to, że informacje o płatnościach były jasne. Z drugiej strony pokazuje, że zasady nie były jasne dla tak wielu ludzi, że jest to dziwne.
Anonimmisio31pl
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.28 11:09
wszystko o.k. tylko chyba mam prawo skasować sms bez jego czytania, teraz będę chyba czytał wszystkie bo może się okazać, że bez czytania zgodzę się na swoją eutanazję
AnonimLeon ze wsi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.23 12:54 Odpowiedz
Zgadza się... można zastrzec sobie, że nie życzymy otrzymywania żadnych SMS dotyczących najnowszych promocji w sieci oraz dotyczących różnego rodzaju konkursów i loterii... ale jest to tylko i wyłącznie opcja dla użytkowników abonamentowych i dla tych którzy mają zarejestrowaną kartę pre-paid. A nie każdy chce rejestrować pre-paid. Uważam, że standardowo każda karta SIM powinna być "ustawiona" tak by żadne SMS "promocyjne" nie przychodziły... I ewentualnie w trakcie uaktywnienia kart powinien przyjśc sieciowy SMS z zapytaniem czy chcemy otrzymywać SMS dotyczące nowości w sieci, konkursów itd..... Jeśli ktoś życzyłby sobie aby takie SMS otrzymywać wysyła SMS zwrotnego ze słowem TAK i po kłopocie. A jeśli ktoś nie odsyła na taki komunikat SMS ze słowem NIE to powinno byc potraktowane jako brak zainteresowania na "ofertę promocyjnych i konkursowych SMS". Proste. Pozdrawiam wszystkich naiwnych którzy nie wykazali się rozsądkiem tylko chciwością i pazernością... A za jedno, i drugie płaci się... i to coraz więcej. Nie zapominajcie, że VAT podskoczył z 22 do 23%.
AnonimLeon ze wsi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.23 12:54 Odpowiedz
Zgadza się... można zastrzec sobie, że nie życzymy otrzymywania żadnych SMS dotyczących najnowszych promocji w sieci oraz dotyczących różnego rodzaju konkursów i loterii... ale jest to tylko i wyłącznie opcja dla użytkowników abonamentowych i dla tych którzy mają zarejestrowaną kartę pre-paid. A nie każdy chce rejestrować pre-paid. Uważam, że standardowo każda karta SIM powinna być "ustawiona" tak by żadne SMS "promocyjne" nie przychodziły... I ewentualnie w trakcie uaktywnienia kart powinien przyjśc sieciowy SMS z zapytaniem czy chcemy otrzymywać SMS dotyczące nowości w sieci, konkursów itd..... Jeśli ktoś życzyłby sobie aby takie SMS otrzymywać wysyła SMS zwrotnego ze słowem TAK i po kłopocie. A jeśli ktoś nie odsyła na taki komunikat SMS ze słowem NIE to powinno byc potraktowane jako brak zainteresowania na "ofertę promocyjnych i konkursowych SMS". Proste. Pozdrawiam wszystkich naiwnych którzy nie wykazali się rozsądkiem tylko chciwością i pazernością... A za jedno, i drugie płaci się... i to coraz więcej. Nie zapominajcie, że VAT podskoczył z 22 do 23%.
akmkakmk
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 454
Zarejestrowany:
2010-10-05 16:35:35
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.22 21:33 Odpowiedz
Ludzie sami są sobie winni ja 4 lata temu podpisując umowę z play zastrzegłem sobie że nie życzę sobie żadnych sms z promocjami,konkursami itp i przez ten czas nie dostałem ani jednego sms tego typu i mam święty spokój
AnonimLeon ze wsi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.23 12:51
Zgadza się... można zastrzec sobie, że nie życzymy otrzymywania żadnych SMS dotyczących najnowszych promocji w sieci oraz dotyczących różnego rodzaju konkursów i loterii... ale jest to tylko i wyłącznie opcja dla użytkowników abonamentowych i dla tych którzy mają zarejestrowaną kartę pre-paid. A nie każdy chce rejestrować pre-paid. Uważam, że standardowo każda karta SIM powinna być "ustawiona" tak by żadne SMS "promocyjne" nie przychodziły... I ewentualnie w trakcie uaktywnienia kart powinien przyjśc sieciowy SMS z zapytaniem czy chcemy otrzymywać SMS dotyczące nowości w sieci, konkursów itd..... Jeśli ktoś życzyłby sobie aby takie SMS otrzymywać wysyła SMS zwrotnego ze słowem TAK i po kłopocie. A jeśli ktoś nie odsyła na taki komunikat SMS ze słowem NIE to powinno byc potraktowane jako brak zainteresowania na "ofertę promocyjnych i konkursowych SMS". Proste. Pozdrawiam wszystkich naiwnych którzy nie wykazali się rozsądkiem tylko chciwością i pazernością... A za jedno, i drugie płaci się... i to coraz więcej. Nie zapominajcie, że VAT podskoczył z 22 do 23%.
AnonimTusia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.03.01 23:35
Również się z Tobą zgadzam tyle tylko że ja na umowie w 2005 roku zawartą z erą również sobie to zastrzegłam a mimo wszytko i tak udostępnili mój numer firmie mobilformats i zaliczali mi za te smsy mimo że w dniu w którym rzekomo zadzwonili do mnie ja akurat rodziłam :)
Anonimfik
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.22 20:58 Odpowiedz
Czemu Era ( co kase zżera ! ! ! ) nie dała takiego hasła reklamowego do tej loterii : wyslij sms - a , a co dzień ci naliczymy 4 złote ! ! ! może wygrasz , ale raczej nie licz na to .
PollPoll
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1907
Zarejestrowany:
2010-08-18 19:20:42
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.22 19:55 Odpowiedz
Bezmyślność abonentów jest porażająca. Gdyby nie było popytu nie byłoby podaży.
AnonimLeon ze wsi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.22 19:44 Odpowiedz
Gdy wcześniej (czyli w momencie opublikowania na tej stronie newsa o tej promocji...) pisałem, że jest to jawne oszustwo to... nikt (albo tylko nieliczni mi wierzyli)... Co rozsądniejsi pisali w swoich wypowiedziach, że nie ma przymusu by w takiej loterii brać udział... Owszem, przymusu nie ma ale wprowadzanie w błąd było. Ja osobiście nie biorę NIGDY udział w żadnych sms zabawach... I Wam radzę to samo... By wygrać trzeba wysłać naprawdę dużo sms... A wtedy rachunek może być... Pozdrawiam trzeźwo myślących... Zresztą można się dziwić, że ludzie są jeszcze tacy naiwni.... Ale cóż, takie jest życie i dzięki takim naiwniakom coś się w życiu dzieje. Przynajmniej jest wesoło. Bo za głupotę naprawdę płaci się... i to coraz więcej. Nawet wtedy gdy wysyła się darmowego sms.
Anonimnick
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.22 18:33 Odpowiedz
Co tu dużo mówić, co organizator to inne zasady. Pusty sms też nie jest ok, tutaj co ciekawe wyczytałem że jednak organizatorem tego konkursu tak naprawdę nie jest Era a jakaś inna firma. Nie wiem czy coś to da skoro nawet sam UOKIK stwierdził że był regulamin i odesłał sprawę do UKE. Ja tam takich problemów nie mam bo mam zablokowane takie smsy w Erze.
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.22 16:46 Odpowiedz
Słusznie, polska Temida powinna dać oszustom należytą finansowo nauczkę. Najlepiej zasądzić złodziejom zwrot wyłudzonych kwot wszystkim oszukanym wraz z karnymi odsetkami. Zwrot m.in. tak zrabowanych kwot, jak opisuje tu 'Psik' w swoim poście. Taka sprawiedliwa decyzja sądu do wyroku stałaby się precedensem prawnym, odstraszającym inne firmy-oszustów przed planami mega-okradania klientów i mataczenia potem rzekomo znanymi zapiskami w regulaminie. Nie padłem na szęście ofiarą tych oszustów, ale bvyłem nękany SMS-ami, przychodzącymi niekiety co chwila, identy na każdy z mych 2 telefonów w Erze. Ileż razy jadąc biznesowo za3mywałem się, by przeczytać, któż to taki i z czym ważnym smsuje, albo szukałem zjazdu z autostrady, a tu te pierdoły z oszukEry! Za to nękanie i rozpraszanie uwagi usiłowaniem oszustwa też powinni beknąć i bulnąć sowitą rekompensatę. ObrzydliwEra kombinatorzy, nie próbujcie oszukiwać już nigdy, nikogo!
AnonimNika
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.22 14:12 Odpowiedz
WoW jestem pod wrażeniem. Nigdy nie sądziłam że Polacy nauczą się korzystać z narzędzia jakim jest pozew zbiorowy. Tak trzymać moi drodzy.
AnonimPsik
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.22 12:44 Odpowiedz
Dobrze , bardzo dobrze , do sądu podawać , zeby nigdy wiecej nie wymyslali takich loterii. To jest Cwaniackie naciaganie , mowia ze sms tylko 4 zlote czy cos takiego , a okazuje sie ze CO DZIEŃ naliczaja ci te 4 zlote, i rachunki kosmiczne przychodza, wiedza dobrze ze ludzie nie wczytuja sie w regulaminy tylko bazuja na głownym przesłaniu , pojedynczym haśle , " Milion za 4 zlote " , tylko czemu nie podaja wielkimi literami ze " CO DZIEŃ MASZ NALICZANE 4 ZŁOTE ".
Anonimkop
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.01.25 20:00
Skoro nie przeczytali regulaminu to o oszustwie nie ma mowy prawda ?