REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-03 12:35 | Rynek | bank | technologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Bank Zachodni WBK - biometria głosowa wkracza do akcji

Bank Zachodni WBK umożliwił swoim klientom korporacyjnym identyfikację za pomocą biometrii głosowej. To kolejne zaawansowane rozwiązanie technologiczne dla przedstawicieli dużych firm korzystających z usług BZ WBK i jedno z wielu wdrożonych w ostatnim czasie.

Chcemy być bankiem pierwszego wyboru dla polskich przedsiębiorstw. To oznacza, że oprócz najlepszej oferty produktów i usług oraz doskonałego know-how bankierów, musimy zapewnić najlepsze na rynku rozwiązania bazujące na nowoczesnych technologiach. Cały czas pracujemy nad nowymi funkcjonalnościami, regularnie pojawiają się ciekawe wdrożenia. Biometria głosowa i kilka innych wcześniejszych pokazują, że jesteśmy jedną z najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych dla firm – mówi Andrzej Fürstenberg, dyrektor Departamentu Transformacji i Operacji Pionu Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej Banku Zachodniego WBK.

Biometria głosowa to system identyfikacji człowieka na podstawie analizy jego głosu. Rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż nie trzeba pamiętać kolejnego hasła czy PINu. Dodatkowe wykorzystanie automatycznego rozpoznawania klienta po numerze telefonu znacznie przyspiesza połączenie z doradcą operacyjnym. Największą zaletą biometrii głosowej jest jednak bezpieczeństwo wynikające m.in. z braku możliwości skopiowania i odtworzenia głosu z nagrania. Połączenie czynników behawioralnych (sposób wypowiadania się charakterystyczny dla danej osoby) i fizycznych (długość kanału głosowego, budowa układu oddechowego) tworzą unikalny wzorzec głosu, który jest nierozerwalnie związany z klientem. – Wygoda i bezpieczeństwo są najważniejsze. Ale jednocześnie doskonale rozumiemy, że czas to pieniądz. Robimy naprawdę wiele, żeby klienci korporacyjni mogli oni załatwiać swoje sprawy szybko i sprawnie. Biometria głosowa to jedna z takich inicjatyw: skraca czas weryfikacji tożsamości klientów aż o 40%, do kilkunastu sekund, i jednocześnie znacząco ułatwia bezpośredni kontakt z doradcą w Centrum Obsługi Biznesu – mówi Elżbieta Borkowska, dyrektor Centrum Obsługi Biznesu Banku Zachodniego WBK. Żeby korzystać z rozwiązania biometrycznego należy zarejestrować próbkę głosu. Dla weryfikacji wystarczy wypowiedzieć frazę: „Mój głos jest moim hasłem, którego nie muszę pamiętać”.

Coraz więcej technologii cyfrowych

Bankowość elektroniczna dla firm iBiznes24 Internet daje możliwość kompleksowego zarządzania złożonymi operacjami finansowymi. – iBiznes24 nie jest zwykłą bankowością elektroniczną; to duża platforma, z której klient ma dostęp także do swoich usług faktoringowych, naszego portalu dla eksporterów SantanderTrade.com oraz portalu unijnego ze specjalnym narzędziem ułatwiającym wybór najlepszego dla danej firmy programu wraz z datami naborów i szczegółami – mówi Andrzej Fürstenberg. W ostatnim roku w bankowości internetowej iBiznes24 Bank Zachodni WBK rozwinął moduł gotówkowy, moduł kart i trade finance. Wdrożono także nowe udoskonalenia dotyczące ergonomii i bezpieczeństwa systemu.

Bank Zachodni WBK cały czas inwestuje też w aplikację iBiznes24 Mobile. Oprócz podglądu wszystkich rachunków bieżących, lokat i kredytów w firmie czy całej grupie kapitałowej daje ona możliwość sprawnej akceptacji paczek transakcji. – Innowacje muszą być zgodne z oczekiwaniami klientów. Rolą bankowości mobilnej dla dużych firm i korporacji jest zapewnienie przejrzystej, zwięzłej informacji zarządczej, niezbędnej dla podejmowania trafnych decyzji w każdym miejscu i czasie oraz umożliwienie przekazywania zleceń do realizacji – dodaje Andrzej Fürstenberg.

źródło: Bank Zachodni WBK

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | bank | technologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimChorowitek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.03 12:49 Odpowiedz
Jestem ciekawy czy mnie po głosie rozpozna. Problem tkwi w chorobie organicznej i chyba system dla mnie NIEPRZYDATNY

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 22

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)