REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-14 08:35 | KnowHow | axis | youtube | software | monitoring
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

AXIS Zipstream z obsługą kamer 360° i rozdzielczości 4k (wideo)

Axis Communications przedstawił nową wersję techniki kompresji Zipstream, która jest w stanie sprostać wymaganiom dotyczącym transferu i przechowywania danych przez kamery panoramiczne o kącie widzenia 360 stopni oraz urządzenia zapewniające obraz w rozdzielczości 4K. Firma wprowadziła do swojej oferty również dwie nowe kamery kopułkowe zapewniające obraz w wysokiej rozdzielczości w zakresie 360 stopni.

Wymagania klientów w zakresie systemów dozoru wizyjnego mogą wydawać się sprzeczne: z jednej strony jest to stałe pragnienie poprawy jakości, rozdzielczości i zasięgu widzenia kamer, a z drugiej rosnąca potrzeba kontroli kosztów w zakresie wykorzystania łączy oraz przechowywania danych. Axis Communications, lider rynku dozoru sieciowego, odpowiada na te potrzeby poprzez ciągłe prace nad ulepszeniem swojej sztandarowej technologii kompresji wideo Zipstream. Powstała specjalnie z myślą o systemach dozoru AXIS Zipstream umożliwia zmniejszenie wymogów w zakresie przepustowości sieci oraz przechowywania danych średnio o 50% bez ryzyka utraty ważnych szczegółów rejestrowanego obrazu.

Przechowywanie danych i przepustowość łącz stanowią istotny element całkowitych kosztów systemu dozoru. Nasza technologia AXIS Zipstream ma na celu zaspokojenie specyficznych potrzeb branży zabezpieczeń – pozwala na zminimalizowanie tych wymagań bez utraty szczegółów rejestrowanego obrazu" mówi Jan T. Grusznic, Sales Engineer/Technical Trainer w Axis Communications. "Cieszymy się, że teraz Zipstream działa także z kamerami panoramicznymi i Ultra-HD."

Firma zaprezentowała dwie nowe kopułkowe kamery sieciowe AXIS M3047-P i AXIS M3048-P, które wykorzystują ulepszoną technologię Zipstream, dzięki czemu są w stanie zapewnić obraz w zakresie 360 stopi w przystępnej cenie.

Atrakcyjna, mniejsza niż w poprzednich wersjach konstrukcja, sprawia, że nowe kamery są płaskie i nie posiadają dodatkowej kopuły nad soczewką. Czyni je to nie tylko bardziej dyskretnymi, ale także eliminuje ryzyko pojawienia się refleksów w kopule. Jako wyposażenie dodatkowe dla obu modeli oferowane są obudowy odporne na uszkodzenia oraz wersje w kolorze czarnym. Kamery obsługują zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny dewarping (korekcję perspektywy obrazu panoramicznego w celu usunięcia zniekształceń). Płynna obróbka obrazu w pełnym spektrum 360 stopni może być w prosty sposób wykonana z wykorzystaniem AXIS Camera Station, a także innych systemów do zarządzania wideo zarówno podczas podglądu na żywo, jak i na wcześniej nagranych materiałach.

AXIS M3047-P posiada matrycę o rozdzielczości 6 megapikseli, a AXIS M3048-P matrycę o rozdzielczości 12 megapikseli. Oba urządzenia zapewniają pełnoekranowy obraz o doskonałej jakości oraz korekcję ostrości i wysoką światłoczułość.

"Połączenie nowych kopuł 360 stopni z najnowszą wersją technologii Zipstream oferuje naprawdę opłacalne rozwiązanie dla klientów - zapewnia kompleksowe pokrycie monitorowanego obszaru, jednocześnie dbając o szczegółowość panoramicznego obrazu podczas przesyłania i przechowywania danych" dodaje Jakub Kozak, Sales Manager - Poland, Ukraine, Baltics w Axis Communications.

Premiera nowej wersji Axis Zipstream oraz kamer panoramicznych AXIS M3047-P i AXIS M3048-P miała miejsce podczas IFSEC International 2017. Obie kamery są dostępne poprzez sieć dystrybucji Axis w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 469 USD (AXIS M3047-P) i 669 USD (AXIS M3048-P).

źródło: Axis Communications

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | axis | youtube | software | monitoring Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)