REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-19 07:19 | PDA & Navi | monitoring
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

AXIS P13 - do bardzo dyskretnego monitoringu

Axis Communications wprowadza do sprzedaży nową serię AXIS FA zawierającą modułowe kamery przeznaczone do bardzo dyskretnego monitoringu, a także trzy nowe kamery z linii AXIS P13, które umożliwią efektywny dozór otwartych przestrzeni przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu (pełnoklatkowość w rozdzielczości 4K). Wszystkie nowe urządzenia zostały zaprezentowane podczas targów ISC West w kwietniu 2017 roku.

AXIS P13
AXIS P13

Linia AXIS FA składa się ze sprzedawanych osobno miniaturowych, modułowych rozwiązań: jednostki głównej AXIS FA54, jednostki przetwornika AXIS FA1105 (ze standardowym obiektywem), jednostki przetwornika AXIS FA1125 (z obiektywem otworkowym) oraz kopułkowego modułu optycznego AXIS FA4115 (z obiektywem zmiennoogniskowym). Te przystępne cenowo urządzenia zapewniają możliwość dyskretnego monitoringu czterech różnych stref w ramach jednego systemu dozorowego. Jednostka główna AXIS FA54 pozwala na równoczesne pełnoklatkowe strumieniowanie danych w rozdzielczości HDTV 1080p z czterech modułów optycznych wykorzystując do tego pojedynczy adres IP.

Nowe urządzenia Axis obsługują technologię WDR (ang. wide dynamic range), która została stworzona z myślą o optymalizacji jakości rejestrowanego obrazu w słabych warunkach oświetleniowych. Kamera AXIS FA54 umożliwia także obsługę zaawansowanych funkcji analizy wideo, a dzięki wyjściu HDMI można ją połączyć z istniejącymi systemami dozorowymi lub ekranami w przestrzeni publicznej (PVM), co czyni system doskonałym rozwiązaniem dla instalacji w punktach handlowych. Niewielkie rozmiary kamer pozwalają na ich proste ukrycie w ścianach, zabudowie, a nawet w innych urządzeniach, np. na poziomie twarzy przechodzących osób w bramkach przy wejściu do sklepu. Urządzenia mogę być połączone z jednostką centralną za pomocą 8 lub 15 metrowego kabla.

AXIS P13
AXIS P13

"Rozdzielenie przetworników optycznych od samej kamery pozwala na ich skuteczne ukrycie w małych miejscach w sposób praktycznie niewidoczny dla osób obserwowanych. Urządzenia z obiektywem otworkowym są wyjątkowo przydatne przy rejestracji twarzy z poziomu wzroku przechodnia” mówi Erik Mårtensson, Global Product Manager odpowiedzialny za kamery modułowe w Axis Communications. "Dzięki możliwości równoczesnej obserwacji nawet czterech stref w ramach jednego systemu jest to rozwiązanie naprawdę efektywne kosztowo.”

Produkty z serii AXIS FA będą dostępne w kanałach dystrybucyjnych Axis od maja 2017 roku. Sugerowana cena detaliczna AXIS FA54 wynosi 449 USD, a jednostek czujników między 139 a 179 USD (w zależności od modelu).

AXIS P13 – rozwinięcie serii cenionych kamer 4K o rozdzielczości 5MP, niezależnie od warunków oświetlenia

Przeznaczona do użytku wewnętrznego kompaktowa kamera sieciowa AXIS P1367, a także stworzone z myślą o pracy na zewnątrz kamery AXIS P1367-E oraz AXIS P1368-E to najnowsze produkty z cenionej serii urządzeń AXIS P13. Dzięki poprawionej światłoczułości, lepszej jakości obrazu oraz większej liczby klatek na sekundę w rejestrowanym materiale, kamery mogą dostarczyć materiał wideo w rozdzielczości do 4K z rozległych przestrzeni, nawet przy niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Kamery powstały z myślą o monitoringu miejskim, a także rozwiązaniach dedykowanych dla transportu oraz handlu, np. zatłoczonych parkingów, dworców kolejowych czy uczęszczanych rejonów miast.

Kamery AXIS P1367/-E mogą wykorzystywać obiektywy CS oraz i-CS, zaś kamera AXIS P1368-E zapewnia rozdzielczość do 4K dzięki wbudowanej optyce i-CS. Urządzenia AXIS P1367-E oraz AXIS P1368-E zostały opracowane specjalnie z myślą o pracy na zewnątrz. Posiadają innowacyjną, mechaniczną platformę - rozwiązanie pozwalające na łatwiejszy dostęp, które równocześnie zapewnia więcej miejsca na obiektyw. Wbudowane szyny zwiększają możliwości pracy kamer i umożliwiają instalację obiektywów zmiennoogniskowych.

Nowe urządzenia z serii AXIS P13 będą dostępne w kanałach dystrybucyjnych Axis w drugim kwartale 2017 roku w cenie detalicznej między 799 a 1099 USD (w zależności od modelu).

Wszystkie nowe urządzenia Axis zostały zaprezentowane podczas targów ISC West, największego wydarzenia branży zabezpieczeń w USA, które odbyło się w dniach 5-7 kwietnia 2017 roku w Las Vegas. Ponadto podczas targów Axis zapowie premiery produktów, które pojawią się na rynku w drugiej połowie roku: nowe kamery kopułkowe z linii AXIS M30, a także urządzenia z linii AXIS P32 oraz AXIS Q35. Dodatkowo firma planuje prezentację nowego sieciowego detektora radarowego, będącego uzupełnieniem istniejących systemów monitoringu otwartych przestrzeni, takich jak okolice magazynów czy place budów, które wymagają całodobowego nadzoru. Nowe rozwiązanie pozwala na wykrywanie ruchu w określonym obszarze przy minimalizacji ryzyka podniesienia fałszywego alarmu.

Axis Communications

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | monitoring Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 19

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)