REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2012-05-09 10:00 | PDA & Navi | audioteka | aplikacja | android | bada | internet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Audioteka: opłata za audiobooki z poziomu aplikacji

Audioteka, oferująca audiobooki w formie plików do pobrania przez Internet, wzbogaciła swoją aplikację mobilną dla telefonów z systemem Android o możliwość płacenia za audiobooki z poziomu aplikacji. Jest to pierwsza aplikacja na telefony z systemem Android w Polsce, która wykorzystuje możliwości platformy płatności Google Checkout wewnątrz aplikacji.


Aplikacja Audioteka na telefony iPhone miała swoją premierę w kwietniu 2011. Od czerwca 2011 udostępnia mechanizm płatności za audiobooki z poziomu aplikacji czyli tzw. in–application–purchase. Od tego czasu Audioteka pozostaje jedną z najlepiej zarabiających aplikacji mobilnych w Polsce i utrzymuje sięna topie rankingu TOP GROSSING w polskim AppStore.

Mechanizm in-application-purchase polega na tym, że każdy użytkownik, który podczas rejestracji w iTunes pozostawił numer swojej karty kredytowej, może wygodnie kupować audiobooki przez aplikację Audioteki wykorzystując tą kartę kredytową - bez konieczności wpisywania jej numeru przy każdej transakcji.

Aby zapewnić wyjątkową elastyczność i wygodę zakupów audiobooków również poprzez aplikacje mobilne dla telefonów z systemem Android, dzisiaj podobny mechanizm Audioteka udostępniła w swojej androidowej aplikacji wbudowując w nią mechanizm Google Checkout.

- Jeden z elementów sukcesu sprzedaży contentu on-line leży, moim zdaniem, w super wygodzie, prostocie i intuicyjności systemu oferującego taki content. Dlatego zależy nam, by system płatności, jako element całego procesu kontaktu użytkownika z naszym serwisem, również był super prosty, wygodny i bezpieczny. Wbudowanie w aplikacje Google Checkout zapewnia dokładnie to, o czym mówię powyżej i bardzo się cieszę, że Google udostępnił ten mechanizm również dla polskich aplikacji - mówi Marcin Beme z serwisu audioteka.pl. Od rana aplikacja Audioteki znalazła się w pierwszej 20 rankingu najbardziej dochodowych aplikacji w polskim Google Play.

Audioteka w systemie ‘bada’ również z wbudowanym systemem płatności

W celu zapewnienia jeszcze szerszej dostępności mobilnych aplikacji na smartphony, Audioteka wprowadziła kolejną aplikację do słuchania audiobooków - tym razem na telefony z systemem operacyjnym ‘bada’ (Samsung). Aplikacja dla systemu ‘bada’ ma swoją premierę na urządzeniu Samsung Wave III w ofercie PLAY: Więcej na ten temat: Tutaj. Aplikacja jest preinstalowana jako fabryczne oprogramowanie powyższego telefonu wraz z najnowszą superprodukcją Audioteki, czyli audiobookiem „Gra o tron”.

- Audiobooki to content mobilny, natomiast mobilni użytkownicy oczekują wygody. Robimy wszystko, by nasi klienci mieli najwygodniejszy dostęp do oferowanych przez nas audiobooków, niezależnie od tego, z jakich telefonów i z jakich systemów operacyjnych korzystają. Decyzja o premierze naszej najnowszej superprodukcji „Gra o tron” na telefonach komórkowych Samsunga w ofercie Play wynikła właśnie z przekonania, że telefony komórkowe stają się głównym nośnikiem mobilnej treści towarzysząc nam zawsze i wszędzie. – podkreśla Marcin Beme. Premiera „Gry o tron” w PLAY i na telefonie SAMSUNG WAVE III wsparta została kampanią ATL.

źródło: Audioteka

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | audioteka | aplikacja | android | bada | internet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimWol sucha
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.05.09 11:06 Odpowiedz
Kiedy będą audiobooki ?

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 6

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)