REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-14 20:50 | PDA & Navi | bluetooth | alert | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Atak BlueBorne zagraża 6 mld urządzeń z łączem Bluetooth

Bluetooth - standard łączności bezprzewodowej, wykorzystywany obecnie praktycznie w każdym mobilnym sprzęcie. Bluetooth możemy znaleźć m.in. w smartfonach, tabletach, zestawach słuchawkowych, inteligentnych zegarkach, a nawet w telewizorach. Jak jednak się okazuje, bezprzewodowa komunikacja krótkiego zasięgu ma lukę, która stanowi realne zagrożenie dla praktycznie wszystkich urządzeń korzystających z tej technologii.

Analitycy z Armis Labs wykryli, że włączona łączność bluetooth w systemach Windows, Android , Linux i iOS umożliwia przejęcie kontroli nad urządzeniem przez hakera bez wiedzy użytkownika. Atak typu BlueBorne rozpoczyna się od skanowania otoczenia w celu znalezienia aktywnego połączenia Bluetooth. Po wybraniu konkretnego urządzenia (nawet, jeśli jego właściciel wybrał w ustawieniach tryb "niewykrywalny") haker pozyskuje jego MAC address, który pozwala mu na dalsze ustalenie rodzaju urządzenia i jego systemu operacyjnego.

Jak się okazuje, ta wiedza pozwala na opracowanie eksploita, czyli złośliwego oprogramowania wykorzystującego znaną lukę w zabezpieczeniach, która pozwala na przejęcie pełnej kontroli nad urządzeniem.

Badacze zaprezentowali przeprowadzenie ataku.

Metoda jest o tyle niebezpieczna, że jedno urządzenie jest w stanie zarażać kolejne. W ten sposób przestępcy mogą przejąć kontrolę praktycznie nad każdym sprzętem. Opis zagrożenia i przykłady włamań można odnaleźć na stronie https://www.armis.com/blueborne/ Najwięksi producenci sprzętu i oprogramowania zostali poinformowani o zagrożeniu przed jego publikacją: Google i Microsoft wydały już odpowiednie aktualizacje bezpieczeństwa.

Dlatego, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, warto zaktualizować oprogramowanie na komputerach z Windows i telefonach z Androidem. Sprzętu Apple od wersji z iOS 9.3.5 nie jest podatny na atak. Innym pozostaje wyłączenie transmisji Bluetooth , gdyż na obecną chwilę nie zostały opracowane stosowne poprawki systemów.

źródło: Onet.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | bluetooth | alert | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimOlga
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.14 21:14 Odpowiedz
No to jak teraz używać smartbanda, która potrzebuje stałej łączności ze smartfonem. Podobnie jak wiele innych sprzętów, które współpracują ze smartfonem z pomocą Bluetooth. A do tego starsze wersje Androida zapewne nigdy łatki bezpieczeństwa nie dostaną, to co mam je wyrzucić, czy nie używać?

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 12

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)