REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-10 08:31 | KnowHow | google | youtube | software
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

ARCore: Augmented Reality w skali Androida (wideo)

Ponad 2 mld urządzeń czyni z Androida największą platformą mobilną na świecie i przez ostatnie 9 lat Google pracował nad bogatym zestawem narzędzi, frameworków i API, które pozwalają deweloperom na tworzenie kreatywnych rozwiązań dla użytkowników z całego świata. Teraz udostępnił wersję preview nowego zestawu narzędzi dla programistów (SDK), który nazywa się ARCore. Przynosi on rozwiązania Augmented Reality do obecny i przyszłych smartfonów opartych na Androidzie.

ARCore będzie działał na milionach urządzeń, zaczynając od Pixela i Samsunga Galaxy S8, z wersją systemu Nougat 7.0 lub nowszymi. Celem Google jest dostępność na 100 mln urządzeń, w momencie zakończenia wersji preview. Pracujemy z producentami takimi jak Samsung, Huawei, LG, Asus i innymi, by było to możliwe przy zachowaniu odpowiedniego poziomu jakości i wydajności.

ARCore działa z technologiami Java/OpenGL, Unity i Unreal i koncentruje się na trzech elementach:

  • Śledzenie ruchu: używa aparatu urządzenia do obserwacji w pomieszczeniu punktów charakterystycznych i danych z sensora IMU. ARCore określa zarówno pozycję jak i orientację telefonu gdy ten się porusza. Dzięki temu obiekty wirtualne pozostają precyzyjnie umiejscowione.
  • Rozumienie środowiska: Dla obiektów AR powszechne jest umieszczenie na podłodze lub na stole. ARCore potrafi wykryć powierzchnie horyzontalne używając tych samych punktów charakterystycznych jak w wypadku śledzenia ruchu.
  • Oszacowanie oświetlenia: ARCore analizuje światło otoczenia w środowisku i pozwala deweloperom na oświetlenie wirtualnych obiektów w sposób odpowiadający ich otoczeniu, dzięki czemu ich wygląd staje się jeszcze bardziej realistyczny.

Wraz z ARCore Google inwestuje w aplikacje i usługi, które będą dalej wspierać deweloperów w tworzeniu AR. Stworzono aplikacje Blocks i Tilt Brush, by każdy w łatwy sposób mógł tworzyć obiekty 3D do użytku w aplikacjach AR. Google pracuje również nad usługą pozycjonującą Visual Positioning Service (VPS), która pozwoli na tworzenie doświadczeń AR znacznie wykraczających poza wyświetlanie obiektów na podłodze czy blacie.

-Uważamy też, że sieć Web będzie kluczowym elementem stanowiącym o przyszłości AR, dlatego udostępniamy prototypowe przeglądarki, by deweloperzy mogli eksperymentować z AR także i w ten sposób. Te prototypowe przeglądarki umożliwiają tworzenie stron internetowych wzbogaconych o AR i uruchamianie ich zarówno na Android/ARCore jak i iOS/ARkit - mówi Dave Burke, VP, Android Engineering

źródło: Google

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | google | youtube | software Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 180

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)