REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-01-25 12:36 | KnowHow | apple | ios | aktualizacja | software
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Apple udostępniła łatki bezpieczeństwa - warto zadbać o aktualizację

Posiadacze sprzętu firmy Apple, tak samo jak użytkownicy komputerów z systemami Windows, również narażeni są na niebezpieczeństwo infekcji urządzenia. Ryzyko to może być potęgowane przeświadczeniem o wyjątkowej odporności produktów Apple na ataki i wirusy. Firma Apple udostępniła niedawno łatki bezpieczeństwa dla wszystkich swoich głównych systemów operacyjnych – iOS, macOS, watchOS, tvOS, a także dla przeglądarki Safari oraz usługi iCloud dla Windows. Eksperci z firmy ESET wyjaśniają, w jaki sposób cyberprzestępcy mogą wykorzystać podatności w oprogramowaniu Apple, jeśli użytkownicy nie pobiorą udostępnionych aktualizacji. Podpowiadają również, które urządzenia z nadgryzionym jabłkiem należy zaktualizować.

Eksperci z firmy ESET zwracają uwagę, że poprawki i aktualizacje zabezpieczeń są istotnym elementem w obronie przed atakami internetowymi. Dotyczy to wszystkich urządzeń i systemów – zarówno Windows, jak i Linuks czy macOS, a także systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych. W połączeniu z rozwiązaniami zabezpieczającymi pomagają uszczelnić system i zmniejszyć szanse cyberprzestępców na kradzież danych czy wirtualnej tożsamości.

- W powszechnej opinii systemy operacyjne Linuks, macOS oraz iOS uznawane są za lepiej zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem niż np. system Windows. Warto jednak pamiętać, że one również mogą zostać zainfekowane, dlatego tak ważna jest aktualizacja systemu – mówi Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET. – Użytkownicy mają czasami obawy, że najnowsza wersja systemu spowolni ich urządzenie, spowoduje większe zużycie baterii czy zmianę wyglądu. Często odkładają przez to aktualizację na później. Niestety takie podejście nie służy bezpieczeństwu. Każdy system operacyjny posiada luki, które mogą wykorzystać cyberprzestępcy – dodaje Sadkowski.

Urządzenia mobilne Apple

iPhone'y i iPady mają teraz dostęp do nowej wersji systemu operacyjnego iOS w wersji 10.2.1. W artykule znajdującym się w bazie wiedzy producenta, Apple podaje szczegóły luk w tym systemie, które zostały załatane. Wśród nich znajduje się m.in. podatność pozwalająca automatycznie odblokować urządzenie Apple, nawet gdy użytkownik zdejmie zsynchronizowany z nim AppleWatch (istnieje opcja umożliwiająca automatyczne odblokowanie urządzenia Apple w ten sposób). Ponadto aktualizacja do iOS 10.2.1 naprawia dwa poważne błędy umożliwiające zdalne wykonanie złośliwego kodu. Potencjalnie, takie niezałatane luki mogą być wykorzystane przez cyberprzestępców do zainstalowania na urządzeniu złośliwego oprogramowania.

Aby zaktualizować swoje iPhone’a lub iPada należy wejść w Ustawienia>Ogólne>Uaktualnienia.

Komputery Mac

Użytkownicy Maców i MacBooków zachęcani są przez producenta do aktualizacji systemu do macOS Sierra 10.12.13, aby uchronić się przed różnymi lukami. Jedna z nich pozwalała wykorzystać podatność w obsłudze Bluetooth, która umożliwia wykonanie złośliwego kodu. Użytkownicy komputerów Mac, w tym ci korzystający jeszcze z systemów Mac OS X Yosemite i El Capitan, proszeni są przez Apple również o zaktualizowanie kopii przeglądarki internetowej Safari do wersji 10.0.3. Nowa wersja przeglądarki firmy Apple naprawia błędy, które mogłyby zostać wykorzystane przez hakerów do infekowania urządzenia za pośrednictwem spreparowanego kodu stron internetowych.

Aby zaktualizować komputery stacjonarne i laptopy firmy Apple, otwórz „App Store" i wybierz „Aktualizacje" w prawym górnym rogu okna.

źródło: ESET

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 2.5 (głosy: 2)
Tagi: | apple | ios | aktualizacja | software Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 23

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)