REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-07 11:04 | PDA & Navi | aplikacja | ios | android | ekologia | kosmos
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Aplikacja SPAC3 i każdy może stać się częścią misji kosmicznej

Celem projektu jest zaangażowanie całego świata w rozpowszechnianie przekazu i misji przedsięwzięcia. Za pośrednictwem "Space Three" - SPAC3, łatwej w użyciu aplikacji na smartfony z systemami iOS i Android opracowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną wraz z radioartemobile we współpracy z ASI i Cittadellarte - Fondazione Pistoletto, użytkownicy uzyskają dostęp do zdjęć włoskiego astronauty Paolo Nespoliego. Wybierając spośród szeregu proponowanych tematów, będą mogli połączyć jego fotografie z przestrzeni kosmicznej ze zdjęciami własnoręcznie wykonanymi na powierzchni naszej planety. Graficznym elementem spajającym oba zdjęcia jest symbol o nazwie "Third Paradise" (Trzeci Raj).


Powstałe z tego połączenia obrazki będzie można następnie udostępnić na jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram) używając hashtagu #SPAC3. W ten sposób staną się one częścią ogromnej interaktywnej mozaiki (http://www.spac3.earth) wykorzystującej znak Trzeciego Raju, będącej unikalnym i dynamicznym społecznym dziełem sztuki, do którego każdy mieszkaniec Ziemi może dołożyć swoją cegiełkę.

Witalność, innowacyjność, technika i umiejętności to słowa, których anglojęzyczne odpowiedniki tworzą akronim VITA (co po włosku oznacza ŻYCIE) i które oddają charakter misji Paolo Nespoliego. Projekt logo misji stanowi odzwierciedlenie najważniejszych elementów przekazu misji, a jego kształt przypomina nam o naszej planecie. Znak zawiera również symbol "Trzeciego Raju" mieszczący w sobie główne obszary tematyczne misji: helisę DNA, która jest symbolem życia oraz szeroko rozumianej nauki, książkę symbolizującą kulturę i ciągłe poszerzanie wiedzy oraz Ziemię jako symbol ludzkości.

Jak mówi Michelangelo Pistoletto, "SPAC3 to wielkie dzieło sztuki, poprzez które każdy może stać się częścią misji kosmicznej. Nauka i technika wznoszą się w kosmos z symbolem Trzeciego Raju: w ten sposób technika łączy ludzkość w wielkim przedsięwzięciu opartym na równowadze i harmonii".

Tematy interwencji, których bezpośrednią inspiracją były światowe cele działania ONZ, zostaną wykorzystane w aplikacji SPAC3 i przedstawione na 6 kafelkach:

  1) Życie na lądzie,

  2) Żywność dla wszystkich,

  3) Życie pod wodą,

  4) Zdrowie i dobrostan,

  5) Działania na rzecz klimatu,

  6) Zrównoważona produkcja i konsumpcja.

Aplikacja pozwoli na wybranie spośród tych sześciu obszarów tego, w którym chcielibyśmy zabrać głos i opublikowanie swojej opinii na jego temat.

Źródło: ASI (Włoska Agencja Kosmiczna), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna), Ram radioartemobile, Cittadellarte – Fondazione PistolettO

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | aplikacja | ios | android | ekologia | kosmos Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 196

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)