REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-15 11:36 | PDA & Navi | philips | gadgety | akcesoria | zdrowie
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Aplikacja Air Matters w trosce o zdrowsze powietrze

Zanieczyszczone powietrze ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Pomimo tego, że masz mały wpływ na jakość powietrza na zewnątrz, możesz zatroszczyć się o jakość powietrza, którym oddychasz Ty i Twoi najbliżsi w domu.


Smog i zanieczyszczenia powietrza to niestety problem, który dotyczy nas wszystkich. Zwłaszcza, że zanieczyszczone powietrze atmosferyczne przekłada się także i na złą jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Długotrwałe wdychanie powietrza zanieczyszczonego cząsteczkami PM2,5, które mogą dostawać się do krwioobiegu, skraca średnią długość życia, zwiększa ryzyko chorób układu oddechowego i krążenia, a także nasila ich objawy. A to tylko niektóre konsekwencje smogu. Tym bardziej w Dniu Czystego Powietrza obchodzonych z inicjatywy Fundacji Ekologicznej Arka 14 listopada, warto pomyśleć o większej trosce o zdrowe i czyste powietrze.

- Długotrwałe, skuteczne rozwiązanie problemu smogu wymaga działań systemowych – często na poziomie krajowym a nawet światowym. Władze coraz częściej podejmują działania prowadzące do ograniczenie niskiej emisji i zanieczyszczeń komunikacyjnych - mówi dr hab. n. med. Wojciech Feleszko z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego. Zanim jednak problem smogu zniknie, warto stosować się do kilku ważnych zaleceń doktora: przede wszystkim w czasie alarmów smogowych należy unikać przebywania na zewnątrz i aktywności fizycznej. Unikaj również podróży w godzinach szczytu, dbaj o dobre nawodnienie i lekką dietę. Zatroszcz się również o powietrze w Twoim domu - ogranicz wietrzenie, sięgnij po rośliny zielone i oczyszczacze powietrza z wydajnymi filtrami HEPA.


Skuteczny oczyszczacz powietrza posiada wieloetapowy system oczyszczania z filtrami: wstępnym, który usuwa największe zanieczyszczenia (sierść, fragmenty naskórka, pyłki); węglowym, który redukuje lotne związki organiczne (w tym dym tytoniowy) oraz z filtrem HEPA, który usuwa najdrobniejsze zanieczyszczenia. W ten sposób działa rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oczyszczacz powietrza Philips AC3256. Dzięki wieloetapowej filtracji oraz specjalnym rozwiązaniom technologicznym zatrzymuje aż 99,97% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Skutecznie zatrzymuje pyły PM2,5 i PM10, a nawet te o 100 razy mniejsze od nich o wielkości 0,02 mikrona. Nie dość, że chroni nasze mieszkania przed wpływem smogu, to jest też doskonałym strażnikiem tego, żeby nasze domowe powietrze było wolne od alergenów. Zanieczyszczonego powietrza w domu nie widać, ale żeby dać pewność skutecznego działania oczyszczacz na bieżąco monitoruje poziom zanieczyszczenia powietrza i informuje o jego stanie poprzez wskaźnik cząsteczek PM2,5 oraz kolorystyczny wyświetlacz LED. Ponadto, gdy zanieczyszczenie wzrośnie do niepokojącego poziomu oczyszczacz zareaguje automatycznie i przefiltruje je.

- Skuteczne oczyszczacze są w stanie wyłapywać do 99% zanieczyszczeń. W tym cząsteczki o wielkości nawet 0,02 mikrona oraz cząsteczki PM2,5, kurz, roztocza, pyłki, pleśń czy sierść zwierząt, dzięki czemu pomogą także w łagodzeniu objawów alergii. Warto wybierać sprawdzone oczyszczacze powietrza, np. takie, które rekomenduje Polskie Towarzystwo Alergologiczne – podkreśla dr. Wojciech Feleszko.

W trosce o zdrowsze powietrze pomocna będzie również aplikacja Air Matters, która przedstawia aktualne informacje o zanieczyszczeniu powietrza, a nawet natężeniu pylenia. Zbiera dane historyczne jakości powietrza oraz prognozuje jego zanieczyszczenie. Udziela wskazówek, które pomagają zmniejszyć ryzyko narażenia na gorszej jakości powietrze na zewnątrz. A co najważniejsze można ją połączyć do oczyszczacza powietrza Philips AC3259 lub AC2889, dzięki czemu można zdalnie sterować urządzeniem oraz sprawdzać aktualną jakoś powietrza w domu, zawsze i wszędzie, gdziekolwiek jesteśmy. Dzięki czemu możemy jeszcze efektywniej sterować procesem oczyszczania powietrza.

Rekomendowane ceny oczyszczaczy Philips wynoszą:

AC3259/10 - 2400,00 pln
AC3256/10 - 2149,00 pln
AC288/10 - 2000,00 pln
AC2887/10 - 1569,00 pln
AC1215/10 - 1400,00 pln

źródło: Philips

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | philips | gadgety | akcesoria | zdrowie Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimLenka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.15 14:28 Odpowiedz
No tak, czyste powietrze musi, jak mówi Philips kosztować

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 175

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)