REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-11-16 16:36 | Telefony | android | nfc | rynek | mastercard | visa | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 17

Android Pay w Polsce - Zbliżasz. Płacisz. Gotowe.

Od 17 listopada mobilne płatności Android Pay wchodzą do naszego kraju. Firma Google potwierdziła dziś, że usługa zbliżeniowych płatności mobilnych Android Pay została udostępniona w Polsce, co milionom posiadaczy kart płatniczych Mastercard wydanych w naszym kraju otwiera dostęp do kolejnej, innowacyjnej, a zarazem szybkiej i bezpiecznej formy płatności. Android Pay daje posiadaczom kart Mastercard możliwość łatwego płacenia telefonami różnych producentów z systemem operacyjnym Android, poprzez zbliżenie urządzenia do terminala płatniczego akceptującego transakcje Mastercard. Technologia Mastercard zapewnia bezpieczeństwo płatności.


Polska jest pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej i drugim krajem w Europie, po Wielkiej Brytanii, gdzie usługa Google została wprowadzona na rynek. Aktualnie płatności Android Pay są dostępne w Polsce dla posiadaczy kart Mastercard wydanych przez Alior Bank (w tym również kart do rachunków w Kantorze Walutowym), T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK, a kolejne banki będą sukcesywnie udostępniały mobilny portfel cyfrowy Google.

Nasza technologia, umożliwiająca korzystanie z Android Pay, zapewnia posiadaczom kart Mastercard wygodę i bezpieczeństwo. Cieszymy się, że to właśnie Polska jest drugim rynkiem w Europie, w którym Google udostępnia swoją usługę. Dzięki wysokiemu udziałowi rynkowemu systemu Android w Polsce i świetnie rozwiniętej infrastrukturze płatniczej, nasz kraj ma ogromny potencjał, by tę technologię szybko upowszechnić, tak, jak stało się to z płatnościami zbliżeniowymi” – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Transakcje wykonane za pośrednictwem Android Pay wykorzystują technologię tzw. tokenizacji, którą realizuje usługa Mastercard Digital Enablement Service (MDES), gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przygotowując urządzenie do realizacji płatności poprzez Android Pay, sieć Mastercard generuje cyfrowy „token”, czyli numer, który pozwala na powiązanie urządzenia z kartą płatniczą. Token ten jest przechowywany w bezpieczny sposób w chmurze obliczeniowej. Ponieważ jest to numer inny niż karty płatniczej, z którą jest związany, dane karty nie są udostępniane sprzedawcy. Token jest też unikalny dla danego urządzenia, więc za jego pomocą nie można dokonać transakcji innym urządzeniem. Każda płatność za pomocą cyfrowego portfela Android Pay, realizowana z użyciem „stokenizowanej” karty Mastercard, jest objęta tymi samymi korzyściami i gwarancjami, które dotyczą tradycyjnych kart Mastercard.


Udostępniając klientom Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe usługę Android Pay, wprowadzamy jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań płatności mobilnych dostępnych na rynku. Zawsze uczestniczymy w tych innowacyjnych przedsięwzięciach, które niosą realne korzyści dla klientów. Zależy nam, by zapewniać im rozwiązania spełniające ich oczekiwania w zakresie funkcjonalności, wygody korzystania oraz bezpieczeństwa” – mówi Wojciech Sobieraj, prezes Zarządu Alior Banku.


Aby skorzystać z Android Pay w Polsce, posiadacze kart Mastercard wydanych przez Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe lub Bank Zachodni WBK muszą pobrać ze sklepu Google Play, na telefon obsługujący technologię NFC z systemem operacyjnym Android w wersji 4.4 lub wyższej, aplikację Android Pay. Następnie, po rejestracji, należy dodać do aplikacji swoje karty debetowe i/lub kredytowe, aby płacić zbliżeniowo telefonem w jednym z 425 tys. terminali zbliżeniowych w Polsce oraz 6 mln na całym świecie, a wkrótce również w aplikacjach zakupowych.

Do wielu możliwości płatności mobilnych dla naszych klientów dołączamy dziś także Android Pay. Jako bank innowacyjny stale ulepszamy ofertę, aby proponować różnorodne dostępne na rynku rozwiązania. I doceniają to nasi klienci, którzy coraz chętniej korzystają z płatności mobilnych” – mówi Błażej Mika, dyrektor Departamentu Produktów Płatniczych i Relacji z Partnerami w Banku Zachodnim WBK.

Jako uczestnik programu Digital Enablement Express Google skorzystał z możliwości udostępnienia płatności Android Pay przez wydawców kart Mastercard na całym świecie, dzięki czemu użytkownicy cyfrowego portfela Google mogą szybciej zacząć z niego korzystać. Z kolei detaliści są w stanie łatwo wdrażać płatności Android Pay w swoich aplikacjach zakupowych między innymi dzięki usługom Mastercard Payment Gateway.

Bardzo się cieszymy, że użytkownicy kart Mastercard wydanych przez Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest wygodniejsze - i znacznie szybsze - od przeszukiwania portfela by znaleźć plastikową kartę. Konsumenci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. terminali płatniczych w Polsce, a niebawem także w aplikacjach mobilnych” – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

Dla użytkowników kart Mastercard w Android Pay, Mastercard we współpracy z siecią Multikino przygotował specjalną promocję. Kinoman, który od piątku do niedzieli zapłaci kartą Mastercard poprzez Android Pay za bilet do kina na dowolny seans, otrzyma nie tylko drugi bilet gratis, ale również voucher na dużą porcję popcornu. Promocja rozpoczyna się 2 grudnia i potrwa do końca roku, obejmując kina sieci Multikino w całej Polsce.

Z badań Mastercard wynika, że polscy konsumenci są otwarci na nowe formy płatności, takie jak płatności mobilne, ponieważ te pozwalają im zaoszczędzić czas, jednocześnie zapewniając wygodę i bezpieczeństwo. Już 8% polskich internautów deklaruje, że miało okazję wypróbować płatności mobilnych, a ¾ z nich chce nadal z nich korzystać. Co drugi badany, gdyby miał zrezygnować z kart i gotówki na rzecz e-płatności, zdecydowałby się na płatność telefonem komórkowym. Większość (62%) polskich internautów korzysta też już z internetu mobilnego, podobnie jak z bankowości mobilnej.

Czym jest usługa Android Pay?

Płatności Google funkcjonują w zasadzie jak karty zbliżeniowe. W sklepie stacjonarnym wystarczy wybudzić telefon (nie musi być odblokowany) i zbliżyć go do terminala płatniczego. Po zaakceptowaniu transakcji na ekranie pojawi się potwierdzenie. I tyle - zapłacone. Przy transakcjach powyżej 50 zł należy podać PIN oryginalnej karty w terminalu płatniczym.

Google i banki zapewniają, ze płatności są tak samo bezpieczne jak w przypadku płatności standardowymi kartami. Jeżeli zgubicie smartfon, lub zostanie Wam skradziony, możecie spróbować go znaleźć, zablokować lub wymazać dane za pomocą Menedżera urządzeń Android. Po zablokowaniu urządzenia przez Menedżera urządzeń, Android Pay nie może być używany.


Klienci nie będą ponosić dodatkowych kosztów za płatności Androidem Pay. Uwaga aplikację można będzie zainstalować od czwartku 17 listopada 2016 roku.

Aplikację Android Pay można pobrać za darmo ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.walletnfcrel

źródło: Mastercard

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 3)
Tagi: | android | nfc | rynek | mastercard | visa | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 17
Komentarze: 17 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimto ja
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.18 00:59 Odpowiedz
A tak przy okazji to Admin nie przestawił zegarka
Anonimto ja
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.18 00:57 Odpowiedz
Po pierwszym niepowodzeniu nie poddałem się. Rozwiązaniem problemu było dodanie aplikacji Android Pay do chronionych. Pełen sukces dzisiaj cztery transakcje w różnych miejscach wszystkie z powodzeniem. mój tel. to Huawei p8 lite karta BZ WBK.
Anonimgo98
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 14:18 Odpowiedz
U mnie karta kibica Alior banku nie chciała wejść - wyskakiwał błąd. Zadzwoniłem na infolinię i poinformowano mnie, żeby dane wpisać ręcznie. Wpisałem i wszystko zadziałało. Tak dla wszystkich - jak skan karty nie zadziała WPISAĆ RĘCZNIE i będzie OK.
AnonimLucek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 14:05 Odpowiedz
Czy możliwe jest użytkowanie w telefonie jednocześnie aplikacji Android Pay i dotychczasowych płatności mobilnych ?
Anonimto ja
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 13:48 Odpowiedz
@ do Nui Pierwsza płatność i nie powodzenie, komunikat terminala "karta nie rozpoznana" ale nie poddaję się
AnonimNui
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 14:36
Dzięki, próbuj dalej. Fajnie, że testujecie i się dzielicie wrażeniami. Będę to brała pod uwagę wybierając bank. Właśnie jestem w trakcie zmiany.
AnonimBaronik
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 10:45 Odpowiedz
Rano konfigurowałem (trzeba było połączyć się z infolinią banku i połączyć numer telefonu z kredytówką), potem zapłaciłem za śniadanko bez żadnego problemu.
AnonimThx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 09:50 Odpowiedz
Aplikacja była już dostępna po godzinie 00:15, aktywacja poszła bez problemu. Dzisiaj testuje.
AnonimMaja
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 10:02
Podzielcie się wrażeniami.
AnonimThx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 13:52
Przetestowane, bank t-mobile, płatność w intermarche, empik, drogeria natura, różne kwoty, wszystko poszło bez problemu, szybko, sprawnie. Ogólnie usługa w porządku.
Anonimto ja
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 02:27 Odpowiedz
aplikacja zainstalowana, karta dodana bez problemu, rano wyruszam na testy po bułki
AnonimNui
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.17 06:32
Opisz, jak Ci się udało i czy wygodne.
AnonimJn
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.16 22:24 Odpowiedz
Zbliżasz. Płacisz. Gotowe? Raczej: Odblokowujesz ekran. Wpisujesz kod. Zbliżasz. Płacisz. Gotowe
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.16 18:46 Odpowiedz
Albo Android Pay albo Root, jak żyć?
Anonimnj
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.16 22:22
można mieć jedno i drugie
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.16 22:25
żaden sposób przez xposed nie działa na android pay.
AnonimTes
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.16 18:33 Odpowiedz
Mało tych banków.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)