REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2013-06-19 09:46 | Rynek | raport | roaming | internet | ericsson
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

Android najrzadziej używany do roamingu danych

Udział transferu danych związanych z roamingiem międzynarodowym wynosi mniej niż 0,5 proc. całościowego ruchu danych w sieciach – wynika z analizy firmy Ericsson.

Według unijnej agencji BEREC - Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej, roaming międzynarodowy wzrósł w Unii Europejskiej o 630 proc. pomiędzy 2007 a 2012 rokiem. W tym okresie malała średnia cena za MB przesyłanych danych.

Nieliczni krajowi regulatorzy ujawniają informacje dotyczące roamingu, ale przypadki tych którzy to robią, pokazują że struktura użytkowników roamingu może się znacznie różnić. W Szwecji tylko 3 proc. transferu w ramach roamingu międzynarodowego dotyczy krajów spoza UE. Natomiast w Szwajcarii wskaźnik ten wynosi aż 23 proc.


Wśród posiadaczy telefonów marki BlackBerry, którzy podróżują za granicę, aż 65-80 proc. (w zależności od sieci) ma uaktywniony roaming międzynarodowy i korzysta z transferu danych. To najwyższy wynik wśród wszystkich urządzeń. W przypadku użytkowników iPhone’ów 20-40 proc. osób korzysta z roamingu będąc za granicą. Najsłabiej w zestawieniu wypadają telefony oparte o system Android. Tylko 10-20 proc. ich użytkowników korzysta z roamingu międzynarodowego podczas podróży zagranicznych. W przypadku modeli z systemem Android istnieją duże różnice pomiędzy modelami low-endowymi i high-endowymi. Najbardziej zaawansowane urządzenia generują wynik podobny do iPhone’a.

Gdy porównamy odsetek urządzeń wykorzystywanych do międzynarodowego roamingu danych z ich udziałem na rynku lokalnym, okazuje się że sprzęt tj. BlackBerry, iPhone’y czy urządzenia M2M są nadreprezentowane wśród subskrybentów roamingu międzynarodowego. Urządzenia tj. komputery mobilne, smartfony oparte o system Android i Symbian oraz telefony typu feature są znacznie rzadziej używane do roamingu międzynarodowego, niż wskazywałaby na to ich pozycja na rynku lokalnym.

Z analizy firmy Ericsson wynika, że na dominację użytkowników biznesowych wskazuje nie tylko popularność urządzeń tj. Blackberry i iPhone, ale również małe sezonowe zróżnicowanie transferu danych i brak znaczącego wzrostu ilości przesyłanych danych w okresie wakacyjnym.

źródło: Ericsson

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | raport | roaming | internet | ericsson Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimToJa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.06.20 01:02 Odpowiedz
O.... jakis pedel wyprodukowal swoje wypociny, zeby zrobic propagande oparta na debilnych wnioskach.
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.06.19 10:54 Odpowiedz
Android ma świetne narzędzia dla użytkownika do blokady roamingu danych. Dzięki tej zalecie jest najrzadziej używany, bo nie widzę innego powodu. Dla mnie i milionów konsumentów funkcja wyłączania roamingu danych w fonach na Adroidzie i oszczędzenia tych słonych opłat jest niewątpliwą zaletą. Tutaj jednak czytam dziwną opinię, gdyż użyto określenia, iż małym udziałem w roamingu danych 'wypadają najsłabiej'. Czyżby tabuny użytkowników Android-a narzekały na ten OS jako najmniej wygodny w roamingu danych? Nigdzie nie natknąłem się na takie skargi, więc nie sądzę. Swoje słabości ma każdy OS, Android też, ale by niski udział Androidowców w roamingu miał świadczyć o jego słabości - tego bym nie powiedział. Tak bym tego nie ujął.
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.06.19 10:56
Jak wygląda możliwość wyłączenia roamingu danych na innych OS-ach poza Andkiem? Zorientowanych proszę o sprawdzone informacje.
AnonimKrzysiek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.06.19 12:33
Symbian - mamy do wyboru: tylko sieć macierzysta, we własnym kraju/regionie(to pozwala na roaming krajowy np. Play), na całym swiecie. Dodatkowo jeśli próbujemy się połączyć w roamingu, a nie był dozwolony, to otrzymujemy zapytanie czy mimo wszytko łaczyć czy nie. A dotego liczniki danych dla sieci macierzystej i w roamingu. Wszystko jest pod kontrolą.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)