REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-29 11:51 | KnowHow | android
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Android jest dla każdego, czyli dziewięć lat systemu mobilnego

Ma już 24 wersje, można na niego pobrać ponad milion unikalnych aplikacji i jest zainstalowany na 2 mld urządzeń. O czym mowa? O Androidzie, systemie operacyjnym Google.


Istnieje już od dziewięciu lat i dzięki swojej otwartej formule wywarł ogromny wpływ na to, jak przez ten czas rozwinęły się technologie mobilne.

- Platforma Android pozwala producentom urządzeń konkurować na rynku i wprowadzać innowacje. Deweloperzy aplikacji mogą dotrzeć do ogromnej liczby klientów i tworzyć silne firmy. Klienci mają niespotykany wybór urządzeń w coraz niższych cenach - mówi Hiroshi Lockheimer, starszy wiceprezes ds. Androida, Chrome OS i Play.

Każdy może bezpłatnie pobrać, dostosować i rozpowszechniać kod źródłowy Androida. Dzięki temu producenci ponoszą mniejsze koszty przy tworzeniu urządzeń mobilnych, zapewniając ludziom z całego świata dostęp do technologii mobilnej, która wcześniej była poza ich zasięgiem.


Model open source Androida zachęca do innowacji, zapewniając producentom urządzeń swobodę w tworzeniu telefonów i dostosowywaniu do nich systemu operacyjnego Android, a także możliwość fabrycznego instalowania aplikacji. Dzięki temu konsumenci mają większy wybór urządzeń i aplikacji. To ponad 24 000 urządzeń produkowanych przez prawie 1300 różnych podmiotów. Android pomógł nawet utworzyć nowy segment rynku smartfonów – kosztujących od 100 do 500 dolarów. Jeśli spojrzeć na to inaczej, każdy – niezależnie od preferencji, budżetu czy osobowości – znajdzie dla siebie urządzenie z Androidem. Oferta Androida nie kończy się na urządzeniach. W samym Sklepie Play jest ponad milion aplikacji.

W 2020 roku ekosystem mobilny może zatrudniać około 15 milionów osób. Android będzie napędzać ten postęp, pomagając deweloperom i producentom tworzyć coraz więcej miejsc pracy na całym świecie.

"Udzielając bezpłatnej licencji na Androida i swoje aplikacje, Google pozwala producentom oferować urządzenia z Androidem w niższych cenach. Dzięki temu więcej osób ma do nich dostęp" - powiedział Torsten Korber, profesor prawa, Uniwersytet w Getyndze.

Zajrzyjcie na stronę Android jest dla każdego (goo.gl/YY17QL) i dowiedzcie się więcej o najpopularniejszym systemie operacyjnym na świecie.

źródło: Google

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | android Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

StentorStentor
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 356
Zarejestrowany:
2010-12-14 12:44:41
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.29 14:20 Odpowiedz
Skoro napisali to w Googl to dla przeciw wagi trzeba napisać ze wiekszosc Androidow jak i Windowsów mozna wyłączyć z jedynego miejsca. I jesteśmy w czarnej d... Prędzej jednak uwierzę w inwazje ruskich więc wybrałem USA.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 770

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)