REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-03-17 10:39 | Rynek | alior | bank | t-mobile | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11

Alior Bank T-Mobile: w nową erę bankowości międzynarodowej

Alior Bank rezygnuje z mniejszych projektów lub odkłada je na później i skupia się na rozwijaniu współpracy z T-Mobile. Alior Bank liczy, że współpraca z T-Mobile z czasem osiągnie zasięg międzynarodowy, ale zależy to od skali sukcesu tego wspólnego projektu w Polsce, poinformował agencję ISBnews wiceprezes banku Michał Hucał.

"Nie ukrywamy, że naszą aspiracją byłaby współpraca z T-Mobile na innych rynkach, ale to zależy od sukcesu tutaj w Polsce. Pod nowym brandem związanym z T-Mobile nasze produkty będą jeszcze lepsze. Będzie to wejście w nową erę bankowości. Chcemy mieć pewność, że Alior rzeczywiście będzie w tej awangardzie. Stąd współpraca z telekomem – jednym z najsilniejszych w Europie, jak i na świecie, biorąc pod uwagę jego pozycję w USA. W efekcie niezależnie czy ten kierunek mobilny będzie przejęty bardziej przez banki czy przez telekomy, chcemy mieć w tym swój udział" – powiedział ISBnews Hucał podczas gali "Złoty Bankier 2013".

Marka Alior Sync zniknie z rynku – klienci tego banku będą mieli dostęp do znacznie szerszej, wspólnej oferty T-Mobile - poinformował zarząd Alior Banku. Podtrzymał, że projekt ruszy "mniej więcej w połowie roku", a celem jest pozyskanie do oferty 2 mln klientów T-Mobile w ciągu 4-5 lat oraz odpowiednio dobry zwrot z inwestycji dla akcjonariuszy i partnerów projektu. Współpraca Alior Banku i T-Mobile będzie miała pionierski charakter. Do tej pory operatorzy telekomunikacyjni, współpracując z bankami, oferowali tzw. wallet, czyli serię aplikacji do korzystania z bankowości mobilnej, i umożliwiali płatności przy użyciu smartfona.

"W ramach współpracy pewne usługi finansowe i telekomunikacyjne zostaną powiązane. Da to mix różnych rozwiązań i przede wszystkim zdecydowanie nowoczesne rozwiązania mobilne" - wskazał wiceprezes Aliora.

źródło: ISBnews

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | alior | bank | t-mobile | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11
Komentarze: 11 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimAlior zlodzieje
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.18 10:57 Odpowiedz
Zlodziejski bank - za "darmowe" konto ktore bylo jakis czas darmowe teraz przyslzo mi zaplacic 120 zeta ! Oczywiscie w zaden sposob mnie o tym nie poinformowali tylko czekali az naleznosc urosnie i wczoraj radosnie wyslali sms
pnyczajpnyczaj
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 145
Zarejestrowany:
2011-02-21 18:34:45
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 21:42 Odpowiedz
Jeśli projekt powiedzie się w Polsce i wyemigruje na zagraniczne rynki, to w UK będzie z tego EE Alior Bank, bo tam T-Mobile i Orange połączył nie tylko infrastrukturę, ale i marki handlowe w jedną wspólną Everything Everywhere, choć oddzielne marki Orange i T-Mobile nadal istnieją.
AnonimKordi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 17:18 Odpowiedz
Skąd ta fala wrogości - w chwili obecnej pomimo obcięcia cash backu Alior Sync wciąż ma jedno z najlepszych kont na rynku. Zero prowizji za prowadzenie rachunku, za darmo wypłaty w bankomatach i za darmo wypłaty poza granicami kraju. Po obcięciu cashback zastanawiałem się czy nie wrócić do mBanku - poczytałem ofertę i mi się tylko ciśnienei podniosło. Nie dość, że powrowadzali na wszystko miesięczne opłąty, to jeszcze jest jakaś kosmiczna prowizja za wypłaty zagranicą w okolicach 3%, czy jakoś tak. Do tego niskie oprocentowanie na wszystkim, a wszystko ubrane w nowy "piękny" interface.
Anonimkamil
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 14:02 Odpowiedz
jasne, że można poczekać ale można też poczytać o projektach Mobile financial services (MFS), Telecom Cooperation Holding Back Mobile Banking albo o najgłośniejszej na świecie sprawie China Everbright Bank by uciec zawczasu
Anonimkamil
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 12:07 Odpowiedz
ruszy darmowa migracja big-data bez zgody użytkowników, oni obniżą koszty a ludzie zapłacą jak zawsze więcej. NIE ma możliwości by korzyść była po stronie uzytkowników kont bankowych bądź użytkowników telefonów. Takie oligopole korporacyjne tworzone przez synergie/konsolidacje/przejęcia/targetowanie służą interesom tylko jednej strony
AnonimKamil
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 12:20
Akurat tego typu współpracy jeszcze nie było, nie na takim poziomie jak jest zapowiadana, ja poczekam z oceną do momentu startu, bo marudzenie zanim cokolwiek wystartowało jest moim zdanie po prostu słabe.
AnonimLisu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 14:54
@Kamil Najlepszy bank, to własna skarpeta. Co mi po koncie do transakcji, skoro to konto jest oprocentowane 0% a bankster obraca saldem mojego konta? Z jakiej racji ktoś ma korzystać z moich pieniędzy!! Ludzie ocknijcie się. Ja wpłacam na konto kasę tylko na moment przed zrobieniem przelewu dla wierzyciela. Żaden bankster nie będzie obracał moją kasą!
AnonimLucek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 17:09
Faktem jest , że koszty prowadzenia kont w Polsce są często zbyt wysokie . Ale na szczęście jest wiele banków i przy odrobinie inwencji można znaleźć nawet takie , na których można zarobić (prawda , że symbolicznie) . Niestety , zamiast tego lepiej narzekać jak ~Lisu . Komu rozsądnemu chciałoby się latać z wpłatami gotówkowymi do banku , aby tylko mieć z czego zrobić przelew ? To chore .
AnonimLisu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 18:28
Lucek, wystarczy do wpłatomatu, który stoi w każdym markecie. Zaś w momencie kiedy na moim koncie będzie uczciwe oprocentowanie depozytu zdecyduję się tam trzymać pieniądze. Powtórzę do wyobraźni jeszcze raz: dlaczego bankster ma ZA DARMO korzystać z mojej gotówki i nią obracać? Podajcie chociaż jeden argument.
AnonimLucek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.03.17 19:00
~Lisu Działalność banku nie jest działalnością charytatywną . Banki nie tylko ponoszą koszty m/i obsługi kont (w tym Twojego) ale jeszcze chcą zarobić . Po to obracają wpłaconymi przez Ciebie - i nie tylko - pieniędzmi . Ty zyskujesz czas i wygodę nie musząc ganiać do każdego z wierzycieli osobiście . Nie musisz ganiać do kas różnych firm , na pocztę , czy do banków aby wykonać przelew . Możesz go dokonać siedząc w biurze, domu a nawet gdziekolwiek indziej . Tylko dzięki systemowi bankowemu możliwe jest wiele transakcji , które przedtem nie były znane , jak np. handel na odległość . Faktem jest , że banki bardzo często są zbyt pazerne . To jednak nie deprecjonuje samego systemu bankowego , lecz nadmierną chciwość .Ofertach banków różnią się miedzy sobą i zawsze można wybrać te najmniej chciwe , jeżeli ma się chęć i zdrowy rozsądek Ale przecież Ty wolisz ganiać do wpłatomatów , których tak naprawdę jest w całej Polsce stosunkowo niewiele (-: ...!!! Skoro taka zabawa nadal Cię rajcuje - to przecież nie zabraniam . Przypominam tylko , że mamy XXI wiek
AnonimLisu