REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-11-22 11:18 | Telefony | aero2 | internet | bdi
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 9

Aero2 - bezpłatny Internet zostaje na kolejne dwa lata

Polscy internauci w dalszym ciągu będą mogli cieszyć się Bezpłatnym Dostępem do Internetu (tzw. BDI). Aero2 będzie udostępniać BDI przez kolejne lata.

Aero2 jako jedyny operator w Polsce oferuje już od 5 lat bezpłatny dostęp do internetu. Jest to jeden z największych i najważniejszych projektów w Polsce, który realnie i w praktyce realizuje politykę wyrównywania szans, w tym likwidacji wykluczenia cyfrowego. Pomimo iż Aero2 jest podmiotem prywatnym, wdrożył skutecznie jeden z kluczowych dla Polski projektów społecznych, co wpisuje się w strategię państwa upowszechnienia dostępu do internetu i podniesienia poziomu cyfryzacji w polskim społeczeństwie.

W związku z decyzją Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej spółka Aero2 może przedłużyć działanie Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI). Dzięki temu rozwiązaniu ponad 99% Polaków pozostaje w zasięgu darmowego połączenia z siecią. Dotychczasowe warunki udostępniania BDI przewidywały zakończenie funkcjonowania BDI w obecnej formie 21.12.2016. Bezpłatny Dostęp do Internetu świadczony jest od 10 maja 2011 roku i dzięki współpracy pomiędzy Aero2 oraz Prezesem UKE będzie świadczony w kolejnych okresach na warunkach wynikających z decyzji Prezesa UKE.

"To doskonała wiadomość dla tysięcy użytkowników BDI z całej Polski. Od wielu miesięcy otrzymywaliśmy zapytania od internautów na temat przyszłości bezpłatnego internetu od Aero2. Dla wielu osób to jedyna forma dostępu do globalnej sieci. Warto dodać, że jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która już od 5 lat realizuje skutecznie tak ważny społecznie projekt" – powiedział Piotr Janik, Członek Zarządu spółki Aero2. Oferta BDI Aero2 jest jedyną taką formą dostępu do internetu o powszechnym zasięgu ograniczającą znacznie skutki wykluczenia cyfrowego. BDI to rozwiązanie, które umożliwia dostęp do sieci bez pobierania żadnych opłat abonamentowych. Daje to możliwość łączenia ze światem tym wszystkim, którzy zdecydują się na rejestrację w bazie Aero2.

W ciągu ponad 5 lat obecności na rynku ta forma dostępu do sieci zyskała bardzo dużą popularność. Obecnie z BDI korzysta kilkaset tysięcy użytkowników z całej Polski. Po bezpłatny Internet może sięgnąć każda pełnoletnia osoba. „Procedura jest bardzo klarowna. Wystarczy wypełnić prosty wniosek on-line dostępny na stronie www.aero2.pl oraz wpłacić depozyt w wysokości 20 zł. Po weryfikacji zgłoszenia Klient otrzymuje kartę SIM i już może cieszyć się dostępem do sieci" – tłumaczy Piotr Janik.

Średnia wieku użytkowników bezpłatnego internetu od Aero2 to niespełna 40 lat. „Statystyki potwierdzają, że BDI trafia w potrzeby zarówno młodych odbiorców jak i osób dojrzałych oraz seniorów. Taki rodzaj dostępu do sieci stał się ważnym elementem walki z wykluczeniem cyfrowym w naszym społeczeństwie. To pokazuje, że BDI spełnia swoje założenia i to jest zarówno nasz jak i Regulatora wielki sukces" – podkreśla Piotr Janik.

Zgodnie z decyzją UKE, w bezpłatnym dostępie do sieci, Aero2 oferuje połączenie z prędkością maksymalnie 512 kbps. Taka szybkość powinna wystarczyć do przeglądania stron internetowych, sprawdzania poczty czy też bezproblemowego załatwienia spraw on-line. Co istotne, Aero2 nie nakłada żadnych limitów wielkości transferu. Jedynym warunkiem korzystania z sieci jest konieczność wpisywania kodu Captcha co 60 minut.

Dodatkowe rozwiązania – oferta pakietów komercyjnych

Dla korzystających z BDI, którzy potrzebują zdecydowanie lepszych parametrów połączenia z internetem, spółka Aero2 przygotowała rozwiązania komercyjne. W płatnych pakietach, użytkownicy mają dostęp do sieci też za pośrednictwem LTE. „Dajemy pełną elastyczność naszym użytkownikom. Gdy potrzebują szybszego internetu, mogą w każdym momencie wykupić 30 dniowy pakiet płatny. W naszej najlepszej ofercie cena za 1GB zaczyna się już od 1 zł. Po zakończeniu korzystania z pakietu, każdy użytkownik bez żadnych konsekwencji wraca do bezpłatnego internetu." – powiedział Piotr Janik.

źródło: Aero2

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.8 (głosy: 5)
Tagi: | aero2 | internet | bdi Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 9
Komentarze: 9 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimppp
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.27 02:00 Odpowiedz
komentarze i artykuł dziwny. AERO 2 był to internet bezpłatny i nielimitowany, na komórkę i stacjonarny. Problemem jest rzadka częstotliwość LTE 2600 , która na razie ma być obsługiwana przez AERO2, ale nie jest obsługiwana praktycznie przez nikogo.
Anonimkanikuy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.25 13:05 Odpowiedz
Dopiero do mnie dotarło, że to na dwa lata! SUPERRRR!
Anonimartfoto
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.24 16:10 Odpowiedz
nie rozumiem narzekania... ten net jest za DARMO... całkowicie, myślę że w takim przypadku można przełknąć captcha bez problemu
Anonimnikiel
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.23 12:37 Odpowiedz
@set oczywiście, że jest potrzebny... mama mojego kumpla ma właśnie BDI a jako router starszy smartfon syna, na jej potrzeby: sprawdzenie poczty, poczytanie artykułów wystarcza spokojnie
Anonimkrakusik
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.22 23:56 Odpowiedz
Komentarze nie na miejscu. Biedni byli i będą. I takie areo2 może dać namiastkę tego, których nie stać na wiele. Każdy z kasą zgrywa ważniaka, lecz brak w tym zwykłego realizmu życia. Niezależnie od zasobów finansowych piszących uważam, że taka inicjatywa jest potrzebna, bowiem choć i ja mam spore pakiety na LTE i inne "bajery" transmisji danych, to wiem, że są również tacy dla których 1 GB płatnej transmisji danych jest sporym wyzwaniem, gdyż jest to różnowartość dwóch bochenków chleba w najlepszej promocji różnych operatorów. Bez internetu można żyć, bez chleba już nie.
Anonimpiotreks
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.22 19:43 Odpowiedz
Bardzo dobra inicjatywa!!! A BURAKOM jak się nie podoba to niech napełniają kieszenie monopolistycznym firmom. Polaczki zawsze mają coś do powiedzenia. Chcieliby za darmo 300 MB. Po to żeby pieprzyć glupoty na forach rzeczywiście nie wystarcza, ale na maila tak.
Anonimsraja muchy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.22 15:11 Odpowiedz
na ile przedłużyli na rok? czy znowu na 3 lata ? Jak na 3 lata to mówienie , ze szybkości 512kbps wystarczy jest kłamstwem-wróżbici, czy co? Skąd wiedzą ile starczy by otworzyć stronę za 2 lata? A umowa obowiązuje miękkie faje z pisu podsiały
AnonimSet
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.22 13:03 Odpowiedz
Komu dziś potrzebny taki wolny net, nawet darmowy, gdy mamy potężne pakiety internetowe w ofertach
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3226
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.11.22 13:16
Jest potrzebny, np. najuboższym, żeby zapobiec wykluczeniu cyfrowemu. Teraz Aero kojarzy się z cebulactwem i gimnazjalistami, którym szkoda dychy czy 15zł na pakiet, a którzy zapychają pasma. Taka jest smutna prawda.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 14

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)