REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-30 07:53 | Rynek | abc-data | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

ABC Data osiąga rekordową marżę

ABC Data, wiodący dostawca sprzętu i usług IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, opublikowała szacunkowe wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Zgodnie z założeniami i prognozami Zarządu, spółka zanotowała wzrosty w kluczowych obszarach działalności oraz rekordową marżę w wysokości 6,3%.

Wdrożona w ubiegłym roku strategia koncentracji na realizacji transakcji wysokomarżowych oraz rezygnacji z najmniej rentownych linii produktowych po raz kolejny przynosi efekty. W I półroczu 2017 roku szacunkowe przychody ze sprzedaży w Grupie Kapitałowej ABC Data wyniosły 1 914,0 mln PLN. Spółka osiągnęła w tym czasie zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 120,1 mln PLN, co oznacza wzrost o ponad 6,6 mln PLN wobec I półrocza ubiegłego roku. Co istotne, w II kwartale br. spółka wypracowała zysk netto w wysokości 3,3 mln PLN – ponad dwukrotnie wyższy w stosunku do poziomu z I kwartału 2017. Łącznie w I półroczu skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,8 mln PLN.

Wypracowane wyniki Grupy ABC Data w I półroczu 2017 roku są wyższe od oczekiwań rynku. Co istotne, są one również zgodne z naszymi założeniami na ten rok, które były podstawą do opracowania ogłoszonej w maju tego roku prognozy wyników finansowych Grupy – tłumaczy Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data – W branży dystrybucji IT panuje duża sezonowość sprzedaży, a tradycyjnie najlepszym okresem, w którym osiągamy najwyższe przychody, jest czwarty kwartał roku. Nie mam więc wątpliwości, że zrealizujemy podane prognozy. Z kolei wyniki jednostkowe pozwalają z dużą dozą pewności powiedzieć, że nasi akcjonariusze mogą spodziewać się wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za ten rok – dodaje Ilona Weiss.

Skonsolidowana EBITDA za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 roku, z wyłączeniem zysku z tytułu wyceny udziałów w Bizneslink CO Sp. z o.o. rozpoznanego w pierwszym półroczu 2016 roku, w wysokości 6,4 mln PLN wzrosła o 25% rok do roku. Jednocześnie w porównaniu kwartał do kwartału tego roku, Grupa zanotowała również wzrost EBITDA. Za II kwartał 2017 roku wyniosła ona 8,4 mln PLN i była o 1,6 mln PLN wyższa od odnotowanej w ciągu I kwartału br.

W I półroczu 2017 roku Grupa ABC Data podejmowała kolejne inicjatywy prorozwojowe w obszarze e-commerce. W ich efekcie Grupa znacznie poszerzyła i unowocześniła portfolio posiadanych innowacyjnych narzędzi e-commerce. W czerwcu spółka uruchomiła autorską platformę ABC Data Cloud, w ramach której oferuje zaawansowane usługi realizowane w oparciu o model cloud. Swoim Klientom udostępniła również aplikację mobilną do platformy sprzedażowej ABC Data:

m-InterLink. Jest ona w pełni zsynchronizowana z platformą Interlink, dzięki czemu rozpoczęte w aplikacji mobilnej zamówienia można dokończyć w systemie webowym i na odwrót. Pozwala to Klientom ABC Data w pełni korzystać z funkcjonalności nowoczesnej sprzedaży wielokanałowej. Kolejną inwestycją był rozwój programu Reseller Web. Jest to zaawansowana technologicznie aplikacja e-sklepu. Program pozwala resellerom na szybkie i bezproblemowe tworzenie oraz konfigurowanie nowoczesnego, otwartego sklepu online, w pełni zintegrowanego z systemami ABC Data.

To m.in. dzięki tworzeniu takich kompleksowych, innowacyjnych narzędzi ABC Data zbudowała swoją wiodącą pozycję w regionie CEE i od lat wyznacza trendy w rozwoju e-commerce w sektorze B2B. Aktualnie domknęliśmy już szereg inwestycji prorozwojowych w tym zakresie i koncentrujemy się na planach związanych z ekspansją marki Xiaomi na rynki bałtyckie – wyjaśnia Prezes Zarządu ABC Data – Marka jest już dostępna w sprzedaży na Litwie, a my rozpoczynamy budowę kanału na Łotwie i w Estonii. To jeszcze nie koniec naszych planów, jesteśmy przecież bezpośrednio obecni w ośmiu krajach regionu – dodaje Ilona Weiss.

ABC Data od lat systematycznie rozwija kolejne kompetencje, często wyprzedzając przy tym światowe trendy. Najważniejsze obszary, na których rozwoju aktualnie koncentruje się spółka, to oprócz wspomnianego e-commerce także usługi z wartością dodaną, cloud computing oraz mobile.

źródło: ABC Data

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | abc-data | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimKto
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 08:49 Odpowiedz
Teraz już wiem, dlaczego telefon Xiaomi kosztuje w Polsce 800 PLN zamiast 500.
macmac
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 507
Zarejestrowany:
2015-04-29 14:42:23
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 14:20
Dopiero teraz sie skapnales? ;p

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 8

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)