REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2011-03-14 12:27 | Rynek | aastra | technologia | voip | dect
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Aastra prezentuje nową generację bezprzewodowej komunikacji cyfrowej

Aastra SIP-DECT 2.1 to kolejny krok w stronę coraz nowocześniejszych narzędzi komunikacji bezprzewodowej. Instalacje SIP-DECT mogą teraz składać się z 2048 stacji bazowych i 4500 elementów mobilnych.

Aastra SIP-DECT
Aastra SIP-DECT

Wersja 2.1 SIP-DECT wprowadza nowe funkcje do systemów mobilnych, m.in. lokalizację, ulepszony system przekazywania wiadomości tekstowych i alarmowania (np. w przypadku szpitali). Nowością jest też technologia, która za pośrednictwem DECT XQ redukuje wpływ warunków otoczenia, np. w przypadku pomieszczeń echonośnych, takich jak hale magazynowe.

Kolejna nowość to przekazywanie wiadomości tekstowych oraz alarmowanie. Telefony DECT firmy Aastra mogą teraz odbierać różne typy wiadomości. Mogą to być wiadomości tekstowe z innych telefonów DECT o długości do 1000 znaków, e-maile, faksy lub wiadomości z czytnika RSS. Funkcja przekazywania wiadomości tekstowych jest przydatna szczególnie w przypadku szpitali, hoteli, branży logistycznej, ale także w handlu detalicznym. Przestaje być konieczne przekazywanie informacji przez głośniki - na przykład w domach handlowych. Co więcej, za pośrednictwem nowego interfejsu XML można także dołączać aplikacje innych producentów, np. serwery alarmowe.

Alarm „Man-Down” zabezpieczeniem pracowników

Dzięki funkcji lokalizacji, firmy z branży ochrony zdrowia lub posiadające wielkopowierzchniowe tereny, warsztaty lub linie produkcyjne zyskują dodatkową korzyść. Przykładowo, jeżeli osoba w wyniku wypadku nie może się poruszyć, telefon DECT emituje sygnał alarmowy „Man-Down”. Za pośrednictwem serwera lokalizacyjnego, do którego załadowano plan budynku, można teraz określić, gdzie znajduje się ta osoba. Pozwala to szybko i sprawnie zorganizować dla niej pomoc. Aby określić dokładne miejsce pobytu, z centrali (albo innego telefonu DECT, który posiada ratownik) do telefonu poszkodowanej osoby zostaje wysłane polecenie nadania alarmu dźwiękowego.

Rozwiązanie SIP-DECT zostało w całości opracowane przez firmę Aastra i składa się z:

  • Stacji bazowych Aastra, tzw. Radio Fixed Parts (RFP). Są one podłączone do sieci IP i dostępne w wersjach do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Za pomocą RFP można jednocześnie tworzyć zarówno sieci DECT jak i punkty dostępowe sieci WLAN. Użytkownikowi potrzebny jest więc tylko jeden rodzaj RFP dla obu rodzajów sieci.
  • OpenMobility Manager (OMM), oprogramowania zarządzającego wszystkimi elementami mobilnymi oraz działaniem sieci DECT (roaming, płynne przełączanie pomiędzy stacjami bazowymi);
  • Elementów sieci DECT firmy Aastra: rodziny Aastra 600d;,/li>

Dzięki XML można przyłączać aplikacje innych producentów, przykładowo służące do alarmowania, przekazywania wiadomości tekstowych i lokalizacji. System SIP-DECT może być stosowany w większości środowisk IP bazujących na otwartych standardach, włącznie z IP-Centrex.

źródło: Aastra

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3 (głosy: 1)
Tagi: | aastra | technologia | voip | dect Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 11

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)