REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-08 11:28 | Rynek | intel | 5g | test
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

5G do 2020 roku dzięki - Intel 5G Mobile Trial Platform

Intel ogłosił rozpoczęcie testów wdrożenia technologii 5G. Będzie to możliwe dzięki platformie Inte® 5G mobile Trial Platform, która jako pierwsze rozwiązanie na rynku będzie zgodna z wprowadzanym standardem NR.

Intel 5G Mobile Trial Platform
Intel 5G Mobile Trial Platform

Niecałe 20 lat po upowszechnieniu się telefonów komórkowych każdy z nas posiada w kieszeni połączony z chmurą smartfon, w którego małej obudowie mieści się moc komputera. Obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój technologii 5G i czekamy na wykorzystanie jej pełnych możliwości w codziennym życiu. Kamieniem milowym upowszechnienia tej technologii będzie publikacja standardu komunikacji bezprzewodowej 5G - New Radio (NR) stanowiącego podstawę tej sieci i odgrywającego podobną rolę, jak standard LTE w przypadku sieci 4G. W grudniu zostanie opublikowana finalna wersja standardu non-standalone 5G NR, co ułatwi prowadzenie komercyjnych testów połączeń 5G. To ważny krok na drodze do wdrożenia sieci 5G, który da nowy impuls do rozwoju różnorodnych technologii i usług.

Podstawowym elementem testów i prac projektowych jest platforma Intel® 5G Mobile Trial Platform (MTP). Będzie ona obsługiwać nowy, non-standalone standard NR, który udostępniony zostanie w IV kwartale 2017 r. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie testów operacyjnych i wykonanie próbnych wdrożeń. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w branży.

W momencie opublikowania finalnej wersji specyfikacji non-standalone NR Intel rozpocznie współpracę z najważniejszymi producentami sprzętu telekomunikacyjnego, której efektem będzie zgodność operacyjna dostępnych sieci radiowych i urządzeń funkcjonujących zgodnie z początkową wersją standardu NR. Dodatkowo Intel planuje, wspólnie z operatorami, rozpocząć testy transmisji NR poza laboratorium, w zastosowaniach praktycznych. Dzięki przyspieszeniu tempa prac przedsiębiorstwa z branży będą w stanie szybciej zrealizować plany dotyczące komercyjnego wdrożenia usług 5G przed 2020 rokiem.

Platforma Intel 5G Mobile Trial Platform została oparta na wydajnych układach Intel® FPGA i procesorach Intel® Core™. Producenci mogą dzięki temu szybciej przetestować zgodność operacyjną z urządzeniami, a operatorzy wdrażać platformę w konkretnych sytuacjach. Organy standaryzacyjne natomiast szybciej zgromadzą dane niezbędne do opracowania finalnej wersji specyfikacji.

O wprowadzeniu na rynek platformy testowej Intel 5G Mobile Trial Platform Intel poinformował podczas targów MWC w roku 2016. Od tego momentu firma nawiązała współpracę z czołowymi producentami sprzętu telekomunikacyjnego, takimi jak Ericsson i Nokia, a także wzięła udział w testach z udziałem różnych operatorów, m.in. AT&T, Korea Telecom, NTT Docomo i Verizon.

To jeszcze nie koniec prac. Intel w dalszym ciągu będzie uczestniczyć w testowaniu i projektowaniu nowatorskich rozwiązań, które zostaną uwzględnione w pełnym, standardzie non-standalone 5G NR, zaplanowanym do publikacji pod koniec 2018 r. Należy jednak pamiętać, że rozwiązania 5G to nie tylko komunikacja bezprzewodowa. Konieczne jest przekształcenie sieci w celu zastąpienia statycznego sprzętu o ustalonej funkcjonalności zwirtualizowaną siecią definiowaną programowo. Producenci z branży telekomunikacyjnej zamierzają zwirtualizować ponad 50%1 infrastruktury, co obniży łączne koszty eksploatacji oraz przyspieszy procesy opracowywania i wdrażania nowych usług.

źródło: Intel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | intel | 5g | test Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 785

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)