REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-02 08:32 | | e-czytnik | e-book | poradnik
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

5 powodów, dla których uczeń powinien mieć czytnik e-booków

Wielu rodziców zastanawia się, jak przekonać dziecko do czytania. Najprostszym sposobem jest dawanie dobrego przykładu – spędzanie wolnego czasu z książkami i audiobookami, to naturalny sposób na zaszczepienie w pociechach zamiłowania do lektury.

Zachęcenie dzieci i nastolatków do czytania może przybierać różne formy – jedną z nich jest dostarczenie im nowoczesnego sprzętu, służącego do czytania, jednak znacznie bezpieczniejszego dla oczu niż tablet czy smartfon. Takie zadanie spełnia czytnik e-booków z ekranem E Ink, który pozwala na komfortową lekturę, bez szkodliwego oddziaływania na wzrok.


1. Lżejszy plecak

Uczniowie, już na początku swojej przygody ze szkołą, noszą na swoich barkach dosłownie kilogramy wiedzy. Dorzucanie im papierowych, nierzadko ciężkich książek, stanowi dodatkowe obciążenie dla ich kręgosłupów. Dlatego lekki, ważący niewiele ponad 150 g czytnik e-booków, jest doskonałym uzupełnieniem papierowych książek. Smukłe, odpowiednio wyprofilowane urządzenie, jak inkBOOK Classic 2, ułatwia pewny chwyt nawet w dziecięcych rękach, dzięki czemu pociecha może czytać w drodze do szkoły, czekając na zajęcia dodatkowe czy jadąc na angielski.


2. Bezpieczny ekran

Współcześnie dzieci przyzwyczajone są do dotykowych ekranów urządzeń, z których korzystają, stąd obsługa inkBOOKów jest dla nich intuicyjna. Dodatkowo, możliwość zmiany wielkości i kroju czcionki, pozwala na dostosowanie wyświetlanej treści do własnych upodobań. Na ekranach E Ink litery wyświetlane są tak samo, jak druk na na białej kartce, co daje efekt analogiczny do tradycyjnych książek, w których kartki nie świecą, lecz ukazują tekst w świetle odbitym. Kolejną zaletą niektórych nowoczesnych czytników e-booków jest opcja czytania nawet w warunkach słabego oświetlenia. Ekran nie jest wówczas podświetlany diodami LED w kierunku oczu czytającego, jak w tablecie czy smartfonie, ale doświetlany.


3. Tysiące tytułów za darmo

W ramach projektu „Wolne Lektury” dostępne są tysiące e-publikacji za darmo, wśród których można znaleźć wiele lektur szkolnych, od podstawówki do szkoły średniej. Dzięki temu rozwiązaniu można legalnie, w kilka sekund, pobrać literaturę polską i światową, którą uczniowie analizują później na lekcjach. Dodatkowo, wiele elektronicznych wydań można zgodnie z prawem czytać bez ponoszenia kosztów, pobierając je ze stron internetowych Projektu Gutenberg i Open Library. Warto wspomnieć, że kupując niektóre czytniki, np. inkBOOKi, otrzymuje się dostęp do 3 tysięcy publikacji, w tym wielu lektur szkolnych. Co ważne, w urządzeniu mniejszym niż zeszyt A5, można zapisać tysiące tytułów, a jego pamięć dodatkowo powiększyć o kartę pamięci MicroSD.


4. Wygodne czytanie, notowanie, lepsze wypracowania

Często młodzież, analizując treść czy pisząc rozprawkę, odwołuje się do cytatów z dzieła. Wówczas niezastąpione okazują się zakładki i krótkie notatki. W inkBOOKach rozwiązanie to zostało zaczerpnięte bezpośrednio z papierowych książek, bowiem na czytnikach można oznaczać treści, zaznaczać fragmenty i pisać własne notatki. Korzystanie z nich w czasie lekcji czy nauki w domu jest intuicyjne. Dodatkowo, czytniki e-booków mieszczą w sobie tysiące publikacji, pozwalając wykorzystywać informacje i cytaty z wielu książek, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Niektóre czytniki wyposażone są w specjalną czcionkę ulatwiającą czytanie i zapamiętywanie tekstu dzieciom dotkniętym dysleksją. Przykładem takiej czcionki jest Open Dislectic na inkBOOKach - można nią wyświetlać e-booki na czytniku.


5. Wiele aplikacji, zero rozpraszaczy

Ważną cechą wyróżniającą inkBOOKi na rynku czytników e-booków jest wyposażenie ich w Android, czyli otwarty system operacyjny. W praktyce, pozwala to na instalowanie aplikacji zewnętrznych, również innych dostawców treści, zarówno polskich, jak Empik, e-Kiosk, Legimi, jak i zagranicznych - amerykański Amazon, niemieckie Skoobe, francuski Youboox, czy hiszpańskie Nubico i wiele innych. Aby pomóc w nauce języków, czytniki wyposaża się w słowniki tłumaczące zaznaczone przez czytelnika w tekście słowo. Co istotne, w przeciwieństwie do tabletów i smartfonów, ze względu na budowę ekranu E Ink, czytniki e-booków nie dają dostępu do rozpraszaczy, jak gry z Google Play, serwisy Instagram czy Snapchat. Takie rozwiązanie daje pewność, że mając w ręce czytnik dziecko rzeczywiście czyta, a nie gra.

Początek roku szkolnego dla wielu rodzin oznacza konieczność pokrycia znacznych kosztów wyprawki, podręczników, dodatkowych kursów i zajęć pozalekcyjnych. Warto rozważyć zakup czytnika, biorąc pod uwagę nie tylko samą cenę urządzenia, ale fakt otrzymania dodatkowych korzyści, np. kompletu lektur. Pamiętajmy, że możliwość dostarczenia dziecku narzędzia ułatwiającego mu czytanie, bez żadnego dodatkowego obciążenia tornistra czy torebki, może okazać się szansą na zaszczepienie w nim zamiłowania do książek na całe życie.

Autor: inkBOOK


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | e-czytnik | e-book | poradnik Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimrew
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.03 17:31 Odpowiedz
pkt.6. kasa dla producenta i sprzedawcy
AnonimAwia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.02 13:57 Odpowiedz
A może by tak trochę wbić sobie wiedzę do głowy.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 11

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)