REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2009-05-29 13:54 | KnowHow | iphone | software | google | testy | youtube | gry
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

1001 sposobów na metamorfozę iPhone cz.2

Posiadając iPhona nie zrobimy super fotki, ale będziemy mogli pochwalić się przechowywanymi wewnątrz aparatu fotkami, których prezentacja jest samą przyjemnością.
Jednak niekiedy to nie wystarczy, bowiem nasze fotki są umieszczone na naszym ulubionym portalu internetowym, a potrzebujemy ich teraz, bowiem od prezentacji naszego portfolio zależy nasza kariera. Spytacie, co zrobić? Proponuję z uśmiechem wyjąć iPhone’a i jeśli nie macie - zainstalować aplikację Cooliris.

Aplikacja w sposób łatwy i przyjemny pozwala korzystać ze zgromadzonych przez was zdjęć na portalach internetowych typu Flickr, Picasa, DeviantArt, Yahoo czy YouTube…

Cooliris Cooliris

Cooliris potrafi prezentować w formie 3D fotografie i filmy. Nasze prace wyświetlane są w postaci slajdów, które w każdej chwili możemy powiększyć, wysłać mailem, rozciągnąć lub obrócić tak jak ma to miejsce w zainstalowanej fabrycznie przeglądarce. Ciekawostką jest fakt,że przeglądarka do tego stopnia się spodobała konkurencji z Nokii, iż wykorzystali silnik aplikacji w swoim programie Nokia Photo Browser. Cooliris może być również zastosowany jako nakładka na waszą przeglądarkę www, jeśli używacie, Firefoxa.

 • Cooliris dla Firefoxa można ściągnąć: Tutaj
 • Natomiast dla iPhone’a: Tutaj
 • A oto prezentacja video Cooliris:

  Na pewno posiadając iPhona na nudę nie będziemy narzekali mamy do dyspozycji tysiące bardziej lub mniej przydatnych programów, jeśli zechcecie nauczycie się Klingońskiego, poszukacie niebezpiecznych terrorystów poszukiwanych listem gończym przez FBI lub pobawicie się aplikacją Seadragon.

  Seadragon została stworzona przez programistów z Microsoftu, których to technologie multitouch zaimplementował Apple w swoich iPhone’ach.

  Aplikacja umożliwia przeglądanie specjalnie stworzonych na potrzeby programu map, prac graficznych, fotografii, a także różnych multimedialnych projektów przygotowanych na ten przykład wspólnie z NASA. Przeglądanie map, fotografii przypomina przeglądanie map Google, bowiem wykonane są one w ogromnych rozmiarach i umożliwiają niezwykłe zbliżenia. Dokładność niektórych map jest lepsza niż ta w aplikacji Google Map.

  Seadragon Seadragon

  Do dyspozycji mamy mapy drogowe, mapy świata, nieba, mgławic…A także niezwykłe prace pokazujące rozświetlony widok ziemi nocą, możemy również zobaczyć ścianę miniaturowych zdjęć wykonanych podczas podróży po Azji,każde z nich możemy powiększyć do dowolnego rozmiaru.

  Możliwości aplikacji w wersji dla komputerów stacjonarnych możemy obejrzeć na filmie:

  Seadragon w wersji dla iPhonie:

  Aplikacje można pobrać: Tutaj

  A teraz coś z innej beczki. Polska aplikacja iLottoPL, choć prosta umożliwia sprawdzanie wyników losowań gier liczbowych. W każdej chwili masz pod ręka wyniki Dużego Lotka, Multi Lotka, Express Lotka i Twojego Szczęśliwego Numerka .

  Mamy również dostęp do archiwum losowań niestety obejmuje ono tylko 7 ostatnich gier.

  Aplikacje można pobrać rzecz jasna za darmo: Tutaj

  iLottoPL iLottoPL

  p>Na pewno wielu osobom brakuje edytora tekstów dla iPhona, i tutaj z pomocą przychodzi nowa aplikacja o nazwie WritePad.Jest ona w krótkich odstępach czasowych udostępniana za darmo (normalny koszt programu to 0,79 euro centów).

  Program umożliwia tworzenie, import, export plików tekstowych, a także ich edycję i daje możliwość wysyłania plików za pomocą poczty elektronicznej. Wprowadzanie tekstu możliwe jest za pomocą wirtualnej klawiatury qwerty iPhone’a lub też ręcznie, bowiem program rozpoznaje wprowadzany ręcznie tekst – i trzeba przyznać, że aplikacja bardzo dobrze radzi sobie z wprowadzanym ręcznie tekstem, również z polskimi znakami. Program posiada funkcję auto korekty wprowadzanych wyrazów, lista wyrazów może być edytowana i uzupełniana również o polskie wyrazy.

  Ciekawa funkcja jest lista skrótów myślowych na ten przykład wpisując własna kombinacje Np.: wd program wstawi w to miejsce dowolną nazwę, adres itp. Aplikacja posiada również funkcje słownika i funkcje, której obecnie brakuje w iPhonie a pojawi się ona w sofcie 3.0 Chodzi mianowicie o funkcje kopiuj-wklej.

  WritePad WritePad

  Program, który jeszcze jakiś czas będzie dostępny za darmo można pobrać: Tutaj

  Program jest dostępny tylko w wersji angielskojęzycznej.

  Ciekawa propozycją nie dostępna w polskim App Store (w pierwszej części naszego artykułu opisany jest sposób na założenie konta w amerykańskim App Store) jest aplikacja Shazam, na pewno wiele osób zna ta aplikację, która jest dostępna dla posiadaczy telefonów z Symbianem i dla użytkowników Sony Ericssona.

  Shazam rejestruje a następnie analizuję próbkę utworu pokazując jego wykonawcę, tytuł, album, z którego pochodzi, fotki wykonawcy a także dostępne wideo w YouTubie.

  Shazam Shazam

  Darmowy program bardzo dobrze radzi sobie z polskimi utworami, czego nie potrafi konkurencja skupiając się na przebojach i gwiazdach spoza naszego kraju. Utwory rozpoznane przez Shazam możemy zakupić praktycznie od razu w iTunes.

  Aplikacja jest darmowa i można ja pobrać: Tutaj

  A oto video prezentacja Shazam:

  Ciekawą propozycją dla osób często podróżujących jest program Hotels, który daje nam możliwość poszukania hotelu w naszej okolicy poprzez system lokalizacji GPS lub poprzez wyszukanie hoteli w bazie danych, która swym zasięgiem obejmuje kilkadziesiąt państw na świecie w tym Polskę. Mamy dostęp do bazy 75 tysięcy hoteli.

  Hotels Hotels

  Program daje nam możliwość zapoznania się z hotelem, cenami, opisami i fotkami jak również daje możliwość sprawdzenia czy w najbliższych dniach dokonamy rezerwacji w wybranym hotelu. Kiedy już dowiemy się wszystkiego o hotelu możemy dokonać rezerwacji on-line. Małą ciekawostką, do której dotarłem przy pomocy programu jest informacja,że Poznański hotel Blow Up Hall 5050 zamiast kluczy do pokoi udostępnia iPhone’a za pomocą, którego otworzymy swój pokój.

  Program w obecnej chwili jest darmowy i można pobrać go: Tutaj

  Czas na trochę rozrywki z programem FS5 Touch Hockey program w wersji Lite jest udostępniony za darmo jedynym ograniczeniem tej wersji są pojawiające się po każdej grze reklamy.

  Program jest doskonałą symulacja hokeja, która udostępnia nam możliwość gry z komputerem lub drugim graczem poprzez Wi-Fi. Program posiada również tryb gry poprzez sieć.

  Aplikacja w idealny sposób odzwierciedla naturalny ruch krążka zgodnie z prawami fizyki, podobnie jest ze światłami, które oświetlają wirtualne lodowisko, ma się to również do dźwięków towarzyszących grze. Gra, choć banalna daje satysfakcje i wciąga na dobre.

  Można przy niej spędzić parę ładnych godzin. Ciekawostką jest ilość klatek generowanych przez grę jest ich aż 60 na sekundę. Warto zainstalować ta grę, która szybko się nie znudzi i pozostanie w naszym telefonie sprawiając nam masę radości.

  Aplikację można pobrać: Tutaj

  FS5 Touch Hockey FS5 Touch Hockey

  Następną grą, jaka dzisiaj polecę jest Zen Bound Lite. Gra wykorzystuje wszystko to, co w iPhonie najlepsze akcelerometr, doskonałą grafikę 3D, czujnik oświetlenia.

  Wszystko to jest okraszone świetna relaksującą muzyką.

  Czym jest Zen Bound, jest to gra, w której owijamy sznurkiem drewniana rzeźbę,sznurek pokryty jest farba barwiącą drewniana figurkę. Cała sztuka polega na wykorzystaniu jak najmniejszej liczby metrów sznurka, aby pomalować całą rzeźbę.

  Wersja lite jest udostępniona za darmo ograniczeniem tej wersji jest wybór tylko dwóch różnych drewnianych figurek. Pełna wersja kosztuje 0,79 centa i warta jest swojej ceny. Ciekawostka jest doskonałe odwzorowanie drewnianej figurki, dźwięków i światło cieni. A także możliwość gry bez dotyku wykorzystując tylko czujnik ruchu.

  Według mnie jest to jedna z najlepszych aplikacji rozrywkowych dla iPhone’a, gorąco polecam.

  Warto obejrzeć video prezentujące grę:

  Grę można pobrać: Tutaj

  Zen Bound Lite Zen Bound Lite

  Jeżeli interesuje was numizmatyka, i chcielibyście mieć zawsze dostęp do katalogu swoich ulubionych monet polecam program Coins.

  Program prezentuje prawie 2 tysiące monet z całego świta a baza artefaktów rośnie z dnia na dzień. Monety są prezentowane w sposób, który zachwyci każdego wielbiciela monet i umożliwi obejrzenie ich awersu i rewersu. Mamy możliwość wyszukiwania monet poprzez stop, z jakiego zostały wykonane, kraju pochodzenia, epoki, z jakiej pochodzą …
  Program niestety jest tylko w języku angielskim, co i tak nie przeszkodzi w jego obsłudze, która jest naprawdę bardzo prosta i intuicyjna.Za pośrednictwem programu dowiemy się wszystkiego o wybranych monetach a jeśli to nam nie wystarczy mamy możliwość przeniesienia się za jego pomocą na stronę www.moneymuseum.com która uzupełni naszą wiedzę.

  Aplikacje pobierzemy: Tutaj

  Coins Coins

  Na koniec dzisiejszego odcinka niezwykła aplikacja MiaB. Jeśli pamiętacie film „List w butelce” z Kelvinem Costnerem i jesteście romantykami, którzy zdają się na los i przeznaczenie to właśnie dla was jest przeznaczona ta aplikacja.

  Program umożliwia nam stworzenie listu o dowolnej treści wsadzenie go do wirtualnej butelki i wyrzucenie jej do oceanu. Wasze butelka dryfuje w niewiadomym kierunku wirtualnego oceanu, podobnie jak butelki z listami innych użytkowników programu i nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziecie na waszej plaży butelkę od kogoś z drugiego krańca świata. Na każdy wirtualny list mamy możliwość odpisania.

  Aplikacja jest przyjemna, spokojna kołysze nas szumem fal i nastrojową muzyka. Mimo, że jest to niewątpliwie specyficzna aplikacja warto ją mieć, gdyż zawsze może czekać was miła niespodzianka w postaci nieoczekiwanego listu z przemyśleniami kogoś zupełnie obcego mieszkającego setki kilometrów od was.

  Aplikacje można pobrać: Tutaj

  MiaB MiaB

  W następnej części przypatrzymy się aplikacją do obsługi GPS, aplikacji, które pomoże nam w wirtualnych wycieczkach po muzeach i ciekawym grą w technologii 3D.

  Oczywiście wszystkie programy prezentowane przez nasz cykl „1001 sposobów na metamorfozę iPhone” są za darmowe i w pełni sprawdzone pod kątem stabilności działania.

  Ewentualne pytania dotyczące aplikacji jak i iPhone’a może kierować na adres dydymus@gmial.com

  dydymus


  Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
  Aktualna ocena: 4.01 (głosy: 118)
  Tagi: | iphone | software | google | testy | youtube | gry Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
  Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

  AnonimHyp
  Niezarejestrowany
  Zgłoś naruszenie
  Wysłano: 2009.06.05 19:05 Odpowiedz
  Multi-touch nie jest wynalazkiem Microsoftu. Technologia ta była już znana w czasach, kiedy to systemy MS obsługiwało się jedynie przy pomocy wiersza poleceń.

  Napisz komentarz
  Nick
    


  Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

  Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
  Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
  Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
  Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
  Samsung S5570 Galaxy Mini
  703
  LG GT540 Swift
  440
  Samsung Ch@t 335
  393
  SonyEricsson Xperia neo V
  393
  Samsung GT-S5620 Monte
  362
  Samsung GT-C3530
  281
  Samsung GALAXY Y GT-S5360
  279
  Samsung Star II (S5260)
  247
  Więcej telefonów


  Ankieta
  Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

  Moc obliczeniowa i specyfikacja
  System operacyjny
  Aparat i multimedia
  Jakość wykonania
  Czas pracy na baterii
  Antena i jakość rozmów
  Inne czynniki


  WynikiAnkiety

  Głosów 189

  Newsy
  Artykuły
  Video
  Rankingi
  Pliki / Download
  Redakcja
  Archiwum
  RSS
  Regulamin
  Kontakt
  Telefony Taryfy
  Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
  // dodatkowy kod na dole strony (intext)